На АЕС «Фукусіма-1» як і раніше не можуть охолодити реактор

Поділитися
© Кадр з фільму
Незважаючи на зусилля влади, охолодити реактор все-таки не вдається.

Агентство з ядерної та промислової безпеки Японії (NISA) заявило, що, якщо найближчим часом відпрацьовані паливні стрижні, що знаходяться в басейнах, не охолодити, вони можуть почати випускати випромінювання великої інтенсивності. За даними відомства, у басейні четвертого реактора води не залишилося практично напевно, а з басейну третього реактора зараз піднімається пара, що свідчить про процес нагрівання стрижнів.

Між тим, компанія Tokyo Electric Power Company (TEPCO) намагається підвести до «Фукусіма-1» нову лінію електропередачі (ЛЕП), щоб забезпечити енергією систему охолодження реакторів і сховищ відпрацьованого ядерного палива. Повідомляється, що ЛЕП буде «скоро запущено», проте точні терміни не називаються.

Американські та японські експерти попередили про можливий розвиток «критичного» сценарію на «Фукусімі-1». Якщо вода в басейнах дійсно закінчилася, інтенсивність радіоактивного випромінювання може різко зрости через нагрівання паливних стрижнів.

За даними Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), температура в басейні четвертого реактора зафіксована на рівні 84 градусів Цельсія, п'ятого реактора - 62,7 градуса, і шостого реактора - близько 60 градусів. Зазвичай температуру води в басейнах підтримують на рівні нижче 25 градусів. За даними МАГАТЕ, вода в басейнах третього і четвертого реакторів починає кипіти і випаровуватися, що ускладнює процес ліквідації наслідків аварії.

Після 4 заходів вертольоти, що скидають воду над аварійним реактором третього АЕС, тимчасово залишили зону АЕС, щоб знизити вплив радіації на екіпаж.

Нагадаємо, аварійна ситуація на станції виникла 11 березня після землетрусу та цунамі. На АЕС відмовила система охолодження, в результаті чого у чотирьох енергоблоках АЕС сталося кілька вибухів і дві пожежі. У даний час блоки охолоджують морською водою.

Раніше повідомлялося, що весь персонал АЕС було евакуйовано у зв'язку з короткочасним стрибком рівня радіації.

У середу, 16 березня, на четвертому енергоблоці станції знову сталася пожежа. Над третім енергоблоком спостерігалася хмара білої пари.

Влада Японії не виключає можливості звернутися до американських військових з проханням допомогти в охолодженні реакторів на АЕС.

За останніми даними поліції, кількість загиблих або зниклих безвісти у результаті стихійного лиха в Японії перевищила 11 тис. осіб.

За матеріалами РБК

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі