Міністр провів нараду з питань якості підготовки та проведення робіт щодо недопущення екологічних проблем, які пов'язані з повінню та паводками.
«Не буде ніяких екологічних катастроф, які ми бачили в минулому році, коли лід тиснув рибу. Ми зробили все для того, щоб у цьому році все пройшло нормально», - заявив М. Злочевський. За його словами, цьому сприяють також і природні умови.
Також з метою своєчасного здійснення заходів щодо пропуску повені в поточному році наказом Держводагентства затверджено план дій з підготовки і пропуску льодоходу, повені та паводків у 2011 році.
Крім того, як повідомляє прес-служба, обсяг повені у створі Києва очікується нижче норми - в середньому 21,5 кубометра (норма 26,5 кубометра). Очікуваний період формування і проходження повені біля Києва - третя декада березня - третя декада червня.
Об'єм бічного припливу в дніпровських водосховищах прогнозується в межах: у Кременчуцькому - 0,5-1,0 кубометра (норма 1,4 кубометра); в Дніпродзержинському - 0,6 - 1,2 кубометра (норма 1,5 кубометра); в Дніпровському - 0,4 - 0,8 кубометра (норма 0,63 кубометра).
Проходження максимумів водопілля ймовірно в терміни, близькі і пізніше середніх багаторічних. Зокрема, найвищі рівні і максимальні повені очікуються: на р. Прип'ять (на ділянці Мозир - Чорнобиль) 12-20 квітня, на р.Десна (на ділянці Морівськ - Літки) 5-15 травня, на р. Дніпро (біля м. Києва) 20-30 квітня.
За матеріалами УНІАН