Литвин: Вчені забракували всі законопроекти про мову

Поділитися
Майже з десяток законопроектів, які зареєстровані у парламенті і стосуються мовної політики, отримали «абсолютно негативний» висновок вчених. Про це голова Верховної Ради Володимир Литвин повідомив у п'ятницю в інтерв'ю передачі «Відкрита студія» Першого каналу Українського радіо.
Майже з десяток законопроектів, які зареєстровані у парламенті і стосуються мовної політики, отримали «абсолютно негативний» висновок вчених. Про це голова Верховної Ради Володимир Литвин повідомив у п'ятницю в інтерв'ю передачі «Відкрита студія» Першого каналу Українського радіо.Литвин нагадав, що з урахуванням чутливості цієї проблеми він направив всі документи до Національної академії наук (НАН) України з проханням ретельно проаналізувати їх і дати «професійний, неупереджений, об'єктивний висновок». Керівник парламенту зазначив, що нещодавно такий висновок було отримано, і стосовно всіх законопроектів він «абсолютно негативний». Литвин також повідомив, що законопроект, який викликав найбільші нарікання - про мови в Україні, - він направив до європейських структур, у тому числі, в офіс Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, «щоб не провокувати напруження в країні». На переконання глави парламенту, у мовному питанні потрібен «спокійний зважений діалог». «Не викликає сумнівів, що мовна проблема є чутливою, і її потрібно вирішувати. Очевидним є і те, що цим питанням повинні займатися люди, які розбираються в ньому», - сказав Литвин. «В Україні історично склалася двомовність, але водночас Україна буде державою доти, поки державною мовою буде українська», - заявив В.Литвин, додавши, що «потрібно припинити стогони про зникнення української мови» та системно працювати над мовними питаннями на державному рівні, розуміючи, що це довгий процес. Резюмуючи сказане, Литвин висловив здивування з приводу проведення різного роду протестних акцій, зазначивши, що відповідні законопроекти навіть не внесені до порядку денного роботи парламенту. «Навіщо нам на порожньому місці шукати приводи для політичних хвилювань?», - сказав він. Нагадаємо, раніше експертний висновок Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Кураса НАН України потрапив у розпорядження «Дзеркала тижня» і було повністю оприлюдненому на сайті видання.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі