Серед тих, хто побував у Європі, підтримка вступу України в Євросоюз чи не вдвічі вища, ніж серед тих, хто ніколи там не був.
Тільки кожному шостому українцю (17%) довелося коли-небудь бувати в країнах, які зараз належать до Євросоюзу, у США чи Канаді. У Західному регіоні таких 26%, Центральному - 17%, Південному - 19%, Східному - 10%. Про це свідчать дані 3- 27 % (серед тих, хто не був у цих країнах, - 13%). Разом з тим, серед тих, хто бував у країнах Заходу, менше прихильників вступу України в Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю та Казахстаном (49% - за, 42% - проти, а серед тих, хто у країнах Заходу не був 56% - за, 27% - проти).
Опитування показало, що українці хотіли б одночасно вступити і в Євросоюз, і в ЄЕП, вважаючи, що одне іншому ніяк не суперечить. Так, ідею вступу до ЄС підтримують 49%, а ЄЕП - 55%, причому серед прихильників вступу в ЄС 36% одночасно виступають за вступ в ЄЕП, а серед прихильників ЄЕП 40% є прихильниками і вступу в ЄС. Динаміка громадської думки показує, що за п'ять років число прихильників вступу в ЄЕП зменшилася на 2%, а підтримка вступу в ЄС зросла на 6,5%.
Дослідження було проведено Фондом «Демократичні ініціативи» та соціологічною службою Центру Разумкова з 30 березня по 4 квітня 2012 року. Було опитано 2009 респондентів старше 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у 132 населених пунктах (із них 79 міських та 53 сільських). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Опитування профінансовано за рахунок проекту UNITER. !zn