В ході проведеного дослідження респонденти відповідали на питання щодо стану справ у таких секторах столиці як транспорт та транспортна інфраструктура, інженерна інфраструктура, управління містом, охорона здоров’я, соціальне забезпечення та безпека, екологія та навколишнє середовище.
Більшість опитаних вважають, що найгірша ситуація із транспортною та інженерною мережами, які дуже зношені. Також вони зазначили, що рівень місцевого самоуправління та забезпечення охорони здоров’я у Києві досить низький.
Найкраща ситуація, на думку більшості респондентів, - у питаннях екології. Так, відповідно до проведеного аналізу, в місті рівень викидів, що забруднюють атмосферу, – найнижчий серед порівнюваних міст. Окрім того, більшість опитаних наголосили, що наразі Київ є відносно безпечним для життя містом.
На думку авторів дослідження, науковий потенціал, розвинена мережа освітніх закладів та високий рівень освіти мешканців столиці можуть стати конкурентними перевагами міста.
Учасники Консорціуму із розробки Стратегії розвитку Києва до 2025 року вважають, що зазначені проблеми не є унікальними, і з більшістю з них східноєвропейські столиці зіштовхнулися ще 10-15 років тому, та наразі для них ці проблеми вирішені. Тому сьогодні завдання Києва – проаналізувати досвід провідних країн світу, розробити, із урахуванням власної специфіки, шляхи вирішення зазначених проблем.