Більше половини українських менеджерів (66,6%) не готові на аморальні вчинки заради просування у кар'єрі. Про це свідчать дані інтернет-опитування, проведеного кадровим порталом Head Hunter.
При цьому 21,2% респондентів зазначили, що готові брехати заради підвищення, а 8,5% - підуть на інтимні стосунки з керівництвом, 8,2% готові підробляти документи, якщо це буде потрібно, і лише 3,7% - підставлять колегу.
Результати опитування також показали, що небезпека втратити роботу теж не змусить менеджерів чинити нечесно. 39,5% стверджують, що не підуть на аморальний вчинок, щоб утриматися на роботі. Проте 28% відповіли, що готові на авантюру, якщо вона нікому не зашкодить. 16,4% респондентів підуть на аморальний вчинок, щоб залишитися на роботі, якщо хтось вчинить нечесно по відношенню до них. 2,5% опитаних готові заради роботи на все. 12,9% не змогли відповісти на це питання.
Тільки 10,8% українських менеджерів вважають своїх керівників аморальними людьми. 23,1% відповіли, що їхні боси лише іноді чинять аморально, а 60,0% зазначили, що не вважають поведінку свого керівництва аморальною. 5,6% не змогли відповісти на це питання.
Кожен третій з респондентів відповів, що його моральні авторитети - родичі і батьки (31,85%), чверть знаходить їх у релігії. 14,9% відповіли, що не мають у житті моральних авторитетів, а 5,6% - самі собі авторитет. Тільки 4,1% респондентів бачать авторитетів у політиках.
Опитування проводилося на кадровому порталі Head Hunter у серпні 2011 року. У ньому взяло 2455 респондентів з України: 58,9% - кияни, 6,8% - жителі Дніпропетровська та області, 5,9% - з Донецька та області, 4,58% - харків'яни, по 3,2% - львів'яни і одесити. Користувачі порталу - менеджери середньої та вищої ланки. 75% респондентів в даний момент працевлаштовані, а 25% - шукають місце роботи. 51% - жінки, 49% - чоловіки. Всі респонденти анонімні, але з однієї ip-адреси можна відповісти тільки один раз. Середня заробітна плата, яку запитують власники резюме, становить 6 000 гривень.