Такий прогноз експерти ООН опублікували до Всесвітнього дня народонаселення, який відзначається 11 липня.
Згідно з довгостроковими прогнозами ООН, до 2050 року населення Землі сягне 9 млрд., а до кінця сторіччя становитиме 10,1 млрд.
При цьому збережеться тенденція приросту чисельності людей в основному за рахунок найбідніших країн, що тільки посилить проблему бідності у масштабах всієї планети. Експерти стверджують, що найбільш «багатонаселеною» державою стане Індія, яка обжене лідируючий у даний час Китай.
Історія дати пов'язана з днем, коли населення Землі досягло 5 млрд - 11 липня 1987 року. Рівно через два роки з ініціативи Програми розвитку ООН цей день був оголошений міжнародним.
Швидке зростання населення світу вже у 60-ті роки стало предметом серйозного занепокоєння ООН. З 1960 по 1999 роки чисельність людей на планеті збільшилася більш ніж удвічі, подолавши у жовтні 1999 року позначку у 6 млрд.
І хоча темпи зростання показників у той же період пішли на спад, скоротившись з 2% до 1,3%, абсолютний приріст у даний час складає майже 77 млн осіб на рік. Причому 95% із них припадає на частку країн, що розвиваються, тобто найбідніших країн.
На практиці це означає, що вже сьогодні 67 млн дітей у світі не мають можливості отримати освіту, а близько 925 млн жителів планети відчувають хронічний голод.
Разом з тим відзначимо, що незважаючи на зростання населення Землі, чисельність української нації постійно зменшується, навіть незважаючи на збільшення народжуваності українців.