Від Бранденбурзьких воріт у Берліні до Великої Китайської стіни - в суботу люди по всьому світу спостерігали, як знамениті історичні та архітектурні пам'ятки на деякий час занурювалися в темряву. Це «Година Землі» - глобальна спроба показати небезпеку зміни клімату та необхідність шукати і використовувати альтернативні джерела енергії.
Цього року до «Години Землі» приєдналися 36 українських міст.
«Година Землі» проходить щорічно в останню суботу березня. Традиція зародилася в австралійському Сіднеї в 2007 році. Через п'ять років, на відомих у всьому світі сіднейському Портовому мосту і Оперному театрі знову погасили ілюмінацію.
Вимикають освітлення токійські телевізійні вежі, зникають у темряві будівлі Гонконгу. І завжди ці події відбуваються о 20:30 за місцевим часом.
У Парижі на годину погасили більше 230 монументів, фонтанів і мостів через Сену. Не горіли вогні близько Собору Паризької Богоматері і Тріумфальної арки. А ось Ейфелеву вежу вимкнули тільки на п'ять хвилин з міркувань безпеки.
Біг Бен, Букінгемський палац, Тауерський міст і Собор Св. Петра розчинилися в лондонській темряві. У багатьох готелях і ресторанах керуючі вирішили замість електричних ламп запалити свічки.
Було темно зовні і всередині королівського палацу в Стокгольмі і головному спортивному стадіоні шведської столиці.
У Вашингтоні вогні погасли в Національному кафедральному соборі.
Серед держав, які вперше взяли участь у «Годині Землі», виявилися Лівія, Алжир, Бутан і Французька Гвіана.
Якщо в минулому році в акції брали участь 135 країн, то в цьому вже 147. !zn
Читайте також:
Новий рік, який триває 24 години
Сьогодні проходить глобальна акція «Година Землі»