Для іноземців, що бажають стати українцями, хочуть ввести іспити

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Депутати Верховної Ради від НУНС Андрій Парубій та Лілія Григорович розробили зміни до закону «Про громадянство України», якими пропонується ввести додаткові вимоги до іноземців, які мають намір отримати українське громадянство.

Законопроектом пропонується ввести письмове та усне тестування на знання Конституції, законів «Про громадянство України» і «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», а також на володіння українською мовою. Порядок проведення тестування повинен затвердити Кабмін.

Також, депутати пропонують встановити для бажаючих отримати українське громадянство чіткі обмеження щодо коштів. Іноземець, який планує жити в Україні, з метою отримання українського громадянства зобов'язаний мати кошти для існування. Депутати ж пропонують встановити нижню межу на рівні прожиткового мінімуму. На думку авторів законопроекту, дані вимоги зменшать кількість нелегальних мігрантів і кількість махінацій з документами.

«Отримання громадянства іноземцями та особами без громадянства є значною проблемою. Ця проблема стосується підтвердження цими особами законних джерел існування (...) Якщо особи надають довідки до відповідних органів про заробітну плату, про наявність банківського рахунку тощо, то дуже часто отримують відмову з поясненням, що сума є недостатньою для отримання громадянства. Після таких дій іноземці та особи без громадянства, не маючи виходу, вдаються до обману, підробок, фальсифікації документів», - вважають автори проекту закону.

Введення ж обов'язкового тестування депутати пояснюють європейським досвідом, зокрема - Франції. «Практика європейських країн демонструє встановлення більш жорстких вимог до отримання громадянства. Так, у Франції проблема міграції є дуже болючою темою ще з 1980 року, не тільки через низьку народжуваність, а й у зв'язку з великим потоком емігрантів з арабських країн. Тому, незважаючи на погану демографічну ситуацію, уряд Франції ухвалив цілу низку законів, що обмежують можливість натуралізуватися», - пояснюють автори законопроекту.

За матеріалами Комментарии

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі