З шести реакторів японської АЕС чотири остаточно вийшли з ладу і стали непридатними для подальшої експлуатації, оскільки для їхнього охолодження після землетрусу і цунамі 11 березня почали використовувати морську воду.
У вівторок прем'єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що всю АЕС «Фукусіма-1», швидше за все, буде повністю виведено з експлуатації.
Після охолодження пошкоджених реакторів і вивезення та захоронення радіоактивних матеріалів необхідно демонтувати реактори, вважає фахівець у сфері ядерної енергетики з Інституту економіки енергетики Томоко Муракамі.
За оцінками професора ядерної інженерії Університету Кіото Хіронобу Унесакі, на це піде значно більше часу, ніж 12 років, які було витрачено на демонтаж реактора АЕС «Трі-Майл-Айленд» у США.
Нагадаємо, що сильний землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії два тижні тому, 11 березня. Після нього сталося цунамі, у результаті чого інфраструктуру північно-східних районів країни було практично зруйновано. Окрім того, стихійне лихо вивело з ладу систему охолодження реакторів на АЕС «Фукусіма», що призвело до аварії і витоку радіації.
Станом на 30 березня у морській воді поблизу аварійної японської АЕС «Фукусіма» виявлено радіоактивний йод-131 у концентрації, що перевищує максимально допустимий рівень у 3355 разів.
За матеріалами Bloomberg