Вулкан Грімсвотн, що почав вивергатися в Ісландії в ніч на неділю, викидає в десятки разів більше попелу, ніж Ейяфьятлайокудль, що заблокував навесні 2010 року авіаційне сполучення по всій Європі.
Про це повідомив британський вулканолог Дейв МакГарві з Відкритого університету в Мілтон-Кейнес.
Хоча Грімсвотн викидає в атмосферу від 10 до 100 разів більше попелу, Попільні часточки більші і важчі, і будуть швидше осідати на землю, сказав учений, слова якого цитує New Scientist.
Геофізик метеослужби Ісландії Сігурлауг Хьялтадоттір підтвердила, що нинішнє виверження дійсно значно сильніше, ніж минулорічне виверження Ейяфьятлайокудля.
"Грімсвотн - дуже активна вулканічна система. Вона почала "підготовку" до нинішнього виверження незабаром після того, як в листопаді 2004 року закінчилося попереднє. Вулканічна система під льодовиком Ватнайокудль демонструвала зростання сейсмічної активності протягом усього останнього року", - сказала С. Хьялтадоттір.
Вона додала, що Грімсвотн викидає базальтовий попіл, який не містить стільки сполук кремнію, як у випадку Ейяфьятлайокудля.
"Кремнієва магма більш в'язка і отже провокує більш потужні вибухи. У той же час базальтова магма продукує попіл тільки в присутності води або льоду", - сказала вулканолог.
Виверження вулкана Грімсвотн на південно-сході Ісландії перейшло в активну фазу в ніч на неділю. Шлейф попелу, диму і пари від вулкана піднімався на висоту до 20 кілометрів. Повітряний простір над країною було тимчасово закритий, а всі внутрішні авіарейси скасовані. Трансатлантичні рейси до Ісландії перенаправляються в інші, не ісландські аеропорти.