Битву за ядерний реактор на "Фукусімі", можливо, вже програно

Поділитися
© bigmir.net
Зростають побоювання, що на «Фукусімі» відбудеться значний викид радіації, повідомляє британська The Guardian. «За припущеннями експертів, активне ядро одного з енергоблоків розплавилося, зруйнувало дно захисної камери і пролилося на бетонну підлогу», - пише журналіст Іен Семпл.

Річард Лейхі, який очолював відділ безпеки реакторів з киплячою водою у General Electric у період, коли ця компанія встановлювала енергоблоки на «Фукусімі», сказав в інтерв'ю газеті, що працівники АЕС, мабуть, «програли битву» за порятунок реактора. Проте Р.Лейхі вважає, що катастрофи, подібної до Чорнобильської, у даному випадку не буде.

Незважаючи на закачування води, у всіх реакторах ядерне паливо, як мінімум частково, знаходиться у повітрі, відзначає газета. За припущеннями Р.Лейхі, на другому енергоблоці принаймні частина активної зони реактора - паливні стрижні і оболонка зі сплаву цирконію - розплавилася і радіоактивні матеріали провалилися у сухий бокс під камерою тиску. Небезпека в тому, що паливо вступить у хімічну реакцію з бетонною підлогою сухого боксу і виділить радіоактивні гази. Щоправда, на “Фукусімі” сухий бокс затоплено морською водою, яка охолодить паливо і зменшить викиди газів, відзначає газета. Бокс укладено в захисну камеру, але її, можливо, було пошкоджено під час вибуху водню.

За межами герметичної зони виявлено дуже радіоактивну воду, джерелом якої могла бути тільки активна зона реактора, роз'яснив Р.Лейхі. «Нічого схожого на Чорнобиль тут не трапиться - у Чорнобилі була велика пожежа і вибух з викидом пари - але навколишньому середовищу це не обіцяє нічого хорошого», - сказав Р.Лейхі.

Р.Лейхі рекомендує всім країнам створити «сили швидкого реагування» - групи фахівців з ядерної безпеки, що здатні оперативно консультувати владу у надзвичайних ситуаціях.

Тим часом американський учений-медик Роберт Пітер Гейл обговорив з японськими міністрами ідею створення незалежної комісії, яка збирала б дані про радіацію на "Фукусімі" і давала населенню чіткі поради про ризики для здоров'я.

За матеріалами: The Guardian, Inopressa.Ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі