Більше половини українців хочуть бачити країну в Євросоюзі

Поділитися
© football.ua
Прихильників вступу до ЄС в Україні стало менше, хоча українці як і раніше хочуть відвідувати країни ЄС. Кожен другий опитаний заявив, що бував би в Європі частіше, якщо б скасували візи.

Україна повинна стати членом Європейського Союзу, вважають 52% українців. Однак зараз кількість прихильників євроінтеграції знаходиться на найнижчому рівні за останні два роки. Такі дані репрезентативного опитування DW-Trend, проведеного у грудні 2012 року українським відділенням Інституту вивчення ринку і громадської думки IFAK на замовлення Deutsche Welle. Під час дослідження були опитані 1000 осіб у віці від 18 до 65 років.

Для порівняння: у червні 2012 року за вступ України до ЄС висловилися 53% опитаних, а рік тому прихильників було 74%. Основними факторами, що негативно вплинули на думку українців, стали боргова криза країн єврозони і припинення переговорів про асоціативне членство України в ЄС. Тим не менш, за останні півроку на 11 відсоткових пунктів (до 26%) зросла частка прихильників максимально швидкого - протягом найближчих п'яти років - приєднання України до Євросоюзу, причому серед українців у віці від 18 до 29 років таку позицію займає кожен третій (35%).

Основною метою Євросоюзу 46% українців, як і раніше вважають економічне зростання, і більшість з них цю мету підтримують (60%). У той же час лише 23% опитаних вважають, що ЄС керується у першу чергу розвитком спільних цінностей, демократії і свободи слова. Ще менше респондентів - 18% - самі підтримують ці устремління Євросоюзу. Це на сім процентних пунктів менше, ніж півроку тому.

У той час як підтримка українцями інтеграції країни в Євросоюз слабшає, багато хто з них сьогодні оцінює відносини Києва з Брюсселем значно краще, ніж півроку тому. У червні 2012 року, коли проходив чемпіонат Європи з футболу, з Брюсселя на адресу керівництва України лунала різка критика з приводу переслідування колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Влітку 37% опитаних відповіли, що вважають відносини між Україною і ЄС напруженими чи навіть ворожими. Сьогодні такої думки дотримуються 19%, зате «дружніми» або «партнерськими» ці зв'язки вважають 28% респондентів. У червні 2012 року таких було лише 13%.

Поряд з цим українці відзначають і зближення офіційного Києва з Москвою. 55% опитаних позитивно відгукнулися про україно-російські відносини, хоча ще у червні 2012 року такої оцінки дотримувалися 43% респондентів.

При цьому багато українців, за даними опитування DW-Trend, вважають, що у їхньої країни негативний імідж за кордоном. Тільки 22% респондентів бачать в Україні сполучну ланку між Європою і Росією. Якщо у 2011 році 14% опитаних вважали, що їхня країна не грає серйозної ролі у міжнародній політиці, то тепер такої думки дотримуються 27%. Кожен третій відводить Україні лише роль постачальника дешевої робочої сили і ресурсів; надійним стратегічним партнером назвали країну 7% учасників опитування.

Українці все одно хочуть їздити у країни Європейського Союзу. Таке бажання висловили 78% респондентів, причому серед жителів країни старше 18 і молодше 40 років цей показник склав 80%. Одним з основних бар'єрів на шляху українців до Європи залишається візовий режим з ЄС. Кожен другий опитаний заявив, що бував би в Європі частіше, якщо візи скасували б. !zn

Читайте також:

Лише кожен десятий українець визнав 2012 вдалим для України

Надійним партнером Україну вважають тільки 17% росіян

Соціолог: В Україні будується ринково-феодальне суспільство, що живе на «подачках»

Загальну державу хочуть 14% українців і 20% росіян

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі