Верховний суд США наказав розвантажити переповнені тюрми Каліфорнії

Поділитися
Верховний суд США 23 травня постановив у приказному порядку розвантажити переповнені в'язниці штату Каліфорнія. На користь рішення проголосувало п'ять суддів з дев'яти, повідомляє Associated Press.

За даними АР, виправна система Каліфорнії розрахована на одночасне утримання 80 тисяч осіб. При цьому в даний час у в'язницях відбувають свої терміни близько 148 тисяч людей. Верховний суд визнав умови, в яких перебувають затримані такими, що порушують конституцію США.

Визначення способів вирішення проблеми переповненості віддано на розсуд керівництва в'язниць, проте деяку кількість ув'язнених влада штату буде змушена звільнити достроково. За оцінками AP, мова йде про декілька тисяч осіб.
Конфлікт між судовою владою і керівництвом штату Каліфорнія з приводу переповненості в'язниць триває з початку 1990-х років. За цей час проти влади штату було подано значну кількість скарг. Позивачі стверджують, що умови утримання у виправних установах штату порушують восьму поправку до американської конституції. Відповідно до цієї поправки, жоден громадянин США не може бути підданий жорстоким чи незвичайним покаранням.
У 2009 році федеральний суд в Каліфорнії ухвалив протягом двох років звільнити з в'язниць 40 тисяч осіб. Проте влада штату спробувала оскаржити це рішення у Верховному суді. Перші слухання пройшли в листопаді 2010 року.
Ухваленню рішення передував бунт в колонії суворого режиму в столиці штату, місті Сакраменто. У бунті взяли участь близько 150 осіб. Дві людини загинули, співробітникам установи довелося застосувати проти ув'язнених сльозогінний газ.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі