Звіт Кабінету міністрів про роботу за 2015 рік у Верховній Раді перенесли на вечірнє засідання, яке розпочнеться о 16 годині, повідомив журналістам член фракції "Народний фронт" Антон Геращенко.
"Про це було відомо ще вчора ввечері. На фракції обговорювали, що о 16-й годині", - сказав Геращенко.
Напередодні ввечері спікер Володимир Гройсман анонсував звіт Кабміну в парламенті на 12:30. Планується, що депутати будуть заслуховувати звіт уряду близько двох з половиною годин, в тому числі для виступу Яценюка заплановано виділити 20 хвилин.
Близько 12:20 у роботі Верховної Ради було оголошено обідню перерву, Гройсман покликав керівників фракцій на нараду до себе в кабінет. За сьогоднішній депь Рада встигла прийняти поки тільки три закони з "безвізового" пакету в першому читанні.
У разі визнання депутатами роботи уряду незадовільною, фракція "Народний фронт" вимагатиме внесення постанови про недовіру Кабміну вже у вівторок, повідомила "Українська правда" з посиланням на слова одного з членів фракції. Раніше "НФ" не виключив виходу з коаліції в разі відставки уряду Яценюка.
В. о. голови регламентного комітету Павло Пинзеник пояснив особливості процедури.
"Для того, щоб розглянути резолюцію недовіри, потрібно витримати статтю 87 Конституції, тобто все таки 150 підписів і голосування в залі. Тільки питання (виноситься на голосування) негайно або через 4 дні. Але є відмінності між процедурою, визначеною статтею 228 регламенту", - зазначив він.
На уточнення, чи може парламент вже у вівторок розглянути постанову про недовіру до уряду, депутат відповів ствердно. "Може, так, а, може, і ні - спірне питання", - зазначив він на питання, чи не є це порушенням процедури.
"Виходячи з регламенту можна так тлумачити - зі звітом і без звіту. Якщо зі звітом, то можна постанова про недовіру уряду вносится негайно. Якщо без звіту, то треба витримати чотири дні", - пояснив він.
У той же час співрозмовники УП в "Народному фронті" відзначають, що в разі визнання депутатами роботи уряду незадовільною, фракція вимагатиме внесення постанови про недовіру уряду вже у вівторок.
Депутати від БПП зізнаються, що голосів за відставку уряду поки вистачає. "Але до вечора все ще може змінитися", - вважають там. Зазначимо, що депутати БПП і "Самопомичи" на даний момент зібрали вже більше двох третин підписів за відставку Яценюка.
11 лютого депутати "Самопомочи" і "Батьківщини" ініціювали збір підписів за висловлення недовіри уряду Яценюка. Також фракція БПП вирішила визнати незадовільною роботу Кабміну.
Джерела DT.UA в адміністрації президента оцінюють ймовірність відставки прем'єр-міністра і переформатування уряду в 60%. Разом з тим, вони припускають, що склад Кабміну можуть змінити і без звільнення Яценюка.