Звільнення полонених, робота КПВВ і нова зустріч «нормандської четвірки» - результати чергового засідання ТКГ

Поділитися
Звільнення полонених, робота КПВВ і нова зустріч «нормандської четвірки» - результати чергового засідання ТКГ
Кравчук закликав Росію сприяти звільненню полонених до Нового року

Тристороння контактна група по Донбасу провела 11 листопада черговий раунд переговорів в режимі відеоконференції.

Як повідомляє пресслужба української делегації в ТКГ на своїй сторінці в Facebook, в політичній підгрупі основою обговорення став «План спільних кроків учасників ТКГ щодо виконання Мінських домовленостей», запропонований главою української делегації Леонідом Кравчуком.

Також Українська сторона підтримала ініціативу представників ОБСЄ провести позачергове засідання політичного. Основний аргумент такої ініціативи - до кінця поточного року залишилося тільки два засідання ТКГ.

Також сторонам вдалося досягти певного поступу в обговоренні умов розблокування російською стороною роботи КПВВ.

Як відзначаються, ці умови чисто технічні.

«Представники ОБСЄ закликали російську сторону відкрити зі свого боку КПВВ для руху транспорту і людей найближчим часом, до кінця цього тижня. Українська сторона внесла свої пропозиції про порядок вирішення технічних питань. Сподіваємося на швидку реакцію російської делегації », - йдеться в повідомленні.

Також українська делегація продовжує наполягати на початку гуманітарного розмінування - пропозиції. Йдеться про замінованих дев'ятнадцять ділянок: наприклад, кладовища, електромережі, об'єкти водопостачання, що знаходяться на лінії розмежування.

Кравчук закликав повернути додому до Різдва і Нового року всіх взаємно утримуваних осіб, стало б прикладом високої моралі і відповідальності учасників, ознакою їх прагнення домовитися і по інших позиціях.

«Українська делегація вважає дуже важливим провести до кінця поточного року нової зустрічі на вищому рівні в нормандському форматі, яка стала потужним імпульсом для підведення підсумків проведеної за рік роботи і визначення політико-дипломатичних шляхів щодо подальшого їх виконання», - резюмували в прес-службі.

Нагадаємо, глава делегації України в Тристоронньої контактній групі і перший президент України Леонід Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною «План спільних кроків»   для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької і Луганської області на початку 2021 року, аби створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

При цьому в Кремлі заявили про те, що Росія нічого не знає про план дій.

Резніков же пізніше заявив, що російське керівництво могло все ще не ознайомитися з новим планом України з виборів на окупованих територіях Донбасу. А всі документи були передані в ОБСЄ, яка повинна ознайомити з ними російську сторону.

За словами президента Зеленського, саме цей план буде ключовою темою переговорів радників.

Після засідання 10 листопада, українська сторона заявила, що сторони взяли план дій України з Донбасу за основу.

Пізніше член української делегації Сергій Гармаш заявив, що таке визначення пресслужби - некоректно. Також він додав, що не бачить перспектив прийняття плану дій по Донбасу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі