Звільнений через статус учасника АТО заступник міністра розповів, чим займався на фронті

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Звільнений через статус учасника АТО заступник міністра розповів, чим займався на фронті Ісаєнко не шкодує, що написав заяву © Мустафа Найем, Facebook
Дмитро Ісаєнко вважає, що заслужено отримав статус, від якого довелося відмовитися під тиском депутатів.

Колишній заступник міністра регіональної політики та будівництва Дмитро Ісаєнко, якого народні депутати змусили відмовитися від статусу учасника АТО прямо в залі Верховної Ради, заявляє, що його звільнив особисто прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на наступний день після інциденту.

"Ніхто зі мною ні про що не розмовляв. Буквально на наступний день після інциденту в парламенті Кабінет міністрів дійсно мене звільнив. Але, наскільки мені відомо, Геннадій Зубко подання на моє звільнення не підписав. Його підписав сам прем'єр-міністр", - сказав Ісаєнко в інтерв'ю ZN.UA.

Він розповів, що для нього було "абсолютно несподіваним" вимога депутатів відмовитися від статусу учасника АТО, який допоміг би йому уникнути процедури люстрації.

"До мене підійшла група народних депутатів - Береза, Парасюк, Луценко і Соболєв, стали задавати питання, що стосуються моєї участі в АТО. Я відповів на всі. Точно так само, як і зараз. Вони вислухали і в підсумку сказали, що не ставлять питання про моє звільнення, мовляв, це питання політичне, і нехай його вирішують інші. Однак вони були сильно обурені тим, що я отримав статус учасника. Депутати говорили про тих, хто зараз зі зброєю в руках захищає Україну і не може отримати цей статус. Потім зажадали, щоб я відмовився від статусу. Це все було так вкрай емоційно, що іншої думки, як не загострювати конфлікт, у мене тоді не виникло. Тому я і написав цю заяву", - розповів екс-заступник міністра, додавши, що він не шкодує, що вчинив саме так.

"На той момент це було правильне рішення. Хоча я і сьогодні абсолютно чітко розумію, що слід розділяти проблеми тих людей, які зі зброєю в руках захищають нашу країну і не можуть отримати статус учасника, і такі ситуації, в якій опинився я. Кожен працює і захищає вітчизну на своєму рівні. І тут потрібні чіткі законодавчі механізми і злагоджена робота комісії, яка надає цей статус. Я був у зоні АТО, виконав поставлені завдання і за законом мав повне право його отримати", - сказав Ісаєнко.

Він повідомив, що в зоні АТО займався будівництвом фортифікаційних споруд уздовж лінії фронту і регулярно виїжджав у зону проведення бойових дій. "Там разом з представниками інженерних військ займався організацією будівництва фортифікаційних споруд. Всього було шість відряджень. За три-п'ять днів кожна. Хоча за законом для отримання статусу учасника АТО достатньо одного такого відрядження. При цьому, я не сидів у штабі, прибував у розпорядження начальника АТО. Виписувався наказ про те, що я прибув з конкретною метою за дорученням віце-прем'єра. І далі безпосередньо з начальником інженерних військ я виконував поставлене завдання. Ми їздили по точках на лінії фронту, проводили консультації з офіцерами, які на місці приймали рішення", - розповів екс-заступник міністра.

Він зазначив, що після того, як він "виконав бойове завдання", він "розглядав це як цілком заслужений статус".

Колишній чиновник повідомив, що проти нього було порушено кримінальну справу "у зв'язку з повідомленнями в пресі". "У міністерстві вже запросили пакет документів, який силовикам надано. Я впевнений, що і правоохоронці, і Кабмін в результаті розберуться в ситуації", - сказав Ісаєнко. При цьому, він додав, що не має ні до кого претензій і не чекає ні від кого вибачень.

"У мене немає ні до кого ніяких претензій, питань чи пропозицій. Я просто хочу правди. Хочу, щоб до кожного конкретного чиновника, який працював при Януковичі, Тимошенко, Ющенко чи ще за когось, підходили індивідуально. Щоб у підсумку піддавали люстрації не людей, а їх рішення. Бо це важливо для збереження дієздатності нашої державної машини. І для багатьох людей, що опинилися викинутими за борт тільки тому, що вони працювали при Януковичі. Вся країна, якщо ви пам'ятаєте, працювала і жила при Януковичі", - сказав Ісаєнко.

Детальніше читайте в інтерв'ю Інни Ведерниковой з Дмитром Ісаєнко "Ми до вас, професор, і ось у якій справі...".

Нагадаємо, 13 січня група депутатів змусила Дмитра Ісаєнка відмовитися від статусу учасника бойових дій. Після бесіди він відмовився від статусу учасника бойових дій, написавши і підписавши відповідну заяву. На наступний день чиновник був звільнений з Кабміну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі