За його словами, Україні імпонує позиція Німеччини, яка чітко дотримується того, що ключовою умовою розміщення миротворчої операції в Донбасі є згода України.
"Для нас дуже важливо, що це також буде відбуватися на фоні інтенсивного діалогу лідерів Німеччини і Франції з Москвою. Тому що все-таки без Москви, оскільки всі знають, що Росія має право вето в Раді безпеки ООН, просунути це питання буде дуже складно", - зазначив Єлісєєв.
Зокремапід час переговорів в Німеччині, в тому числі з міністром закордонних справ, розглядалися і параметри майбутньої миротворчої місії. Приміром, німецька сторона рішуче налаштована на реалізацію цієї ідеї, оскільки "ця тема є складовою коаліційної угоди Німеччині, і має політичну підтримку в Німеччині".
Також Єлісєєв розповів, що сторони ще раз погодили і скоординували позиції, які складаються з трьох елементів: це повинна бути повноцінна багатофункціональна миротворча місія ООН, вона повинна охоплювати всю окуповану територію Донбасу і вона повинна бути, в тому числі, розміщена на неконтрольованій ділянці україно-російського кордону.
Нагадаємо, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президенти Франції і України Еммануель Макрон і Петро Порошенко проведуть зустріч у "нормандському форматі" в Аахені (Німеччина) в травні цього року.
Зазначимо, що попередня зустріч глав держав "Нормандської четвірки" відбулася в Берліні 20 жовтня 2016 року, а переговори керівників МЗС України, Німеччини, Франції і Росії – 18 лютого 2017 року.