"Зупини капітуляцію": Під АП демонстративно спалили білий прапор

Фото
Поділитися
Учасники акції вимагають ввести до складу ТКГ представників ветеранської спільноти, щоб не допустити здачі національних інтересів.

Кілька тисяч людей зібралися біля Адміністрації президента в Києві у понеділок ввечері, 10 червня, з вимогами не допустити здачі національних інтересів у переговорах з РФ.

Учасники акції "Зупини капітуляцію" висловлюють обурення у зв'язку з пропозицією представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми закріпити у домовленостях про черговий режим тиші в зоні ООС заборону українським військовим відкривати вогонь у відповідь. Їх також обурила заява речниці президента Юлії Мендель про нібито обстріли ЗСУ цивільної забудови, де російські окупанти обладнують вогневі точки, а також слова Володимира Зеленського про те, що заради миру в Донбасі "потрібно просто перестати стріляти".

Протестувальники принесли з собою державні прапори, плакати з написами: "Ні капітуляції", "Капітуляція. Зрада! Думай!", "Не дамо зробити наших захисників беззахисними мішенями" тощо. Вони також демонстративно спалили на Банковій білий прапор – символ капітуляції та здачі в полон.

Основна вимога учасників і організаторів акції – не допустити реваншу і зради національних інтересів. Вони також озвучили пропозицію ввести до складу ТКГ ветеранів війни в Донбасі, щоб запобігти зраді з боку українських переговірників, призначених президентом Зеленським.

Під час спроби протестувальників наклеїти на стіну біля входу в АП табличку з написом "Адміністрація губернатора Малоросії" сталася сутичка з поліцією. Правоохоронці зірвали і порвали паперову табличку, що принесли активісти.

Ближче до 20:00 учасники акції почали поступово розходитися, передає "Українська правда".

Крім Києва аналогічні акції відбулися в Харкові, Львові, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Херсоні та інших містах.

Як повідомлялося, на засіданні ТКГ в Мінську 5 червня сторони домовилися про розведенні сил і засобів у Станиці Луганській з 10 червня, а також обговорити 19 червня чергове угоду про припинення вогню.

Другий президент України Леонід Кучма, котрий повторно очолив групу українських переговорників, озвучив пропозицію зняття введеної в 2017 році економічної блокади ОРДЛО.

Він також запропонував закріпити в угоді про припинення вогню заборону стріляти у відповідь. Його заява викликала серйозний резонанс. Слова Кучми як запрошення до капітуляції розцінили колишній начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович та інші.

Однак наступного дня Кучма пояснив свої слова: виявлялося, він пропонував заборонити вогонь у відповідь обом сторонам, а умовою скасування блокади є повернення підприємств у ОРДЛО їх законним власникам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі