Зростання зарплат для вчителів у 2019 році не буде - Гриневич

Поділитися
Зростання зарплат для вчителів у 2019 році не буде - Гриневич Україні доведеться виплатити рекордну суму за зовнішнім боргом © Прес-служба Кабміну України
Незначне зростання окладів може відбутися в результаті підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2019 року.

Через великі виплати із зовнішніх боргів в Україні не можуть гарантувати підвищення зарплат вчителям в 2019 році. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, передає "Радіо Свобода".

За її словами, незначне зростання окладів може відбутися в результаті підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2019 року.

"Я навіть не обіцяю і не анонсирую підвищення зарплати в наступному році для окремих категорій педагогічних або науково-педагогічних працівників. Тому що наступний бюджетний рік буде дуже складним, це пікова виплата в рамках міжнародних зобов'язань України. Зате буде те, що завжди є - підвищення для бюджетників у відповідності із зростанням мінімальної зарплати", - сказала Гриневич.

Відповідаючи на питання про зарплату і навантаження для вихователів дитячих садків, Гриневич сказала, що у міністерстві знають проблему і збираються полегшити роботу цієї категорії працівників.

"Те, що у них більше робочий день - це правда. Вони не можуть прийняти, як шкільний учитель, півтори ставки навантаження. Ми думаємо, яким чином можна мотивувати дошкільнят, у тому числі за інтенсивність праці ... Сади зараз переповнені, ця проблема реально існує. Зараз ми будемо готувати зміни до закону про дошкільну освіту", - зазначила Гриневич.

Мотивувати вихователів, за словами міністра, планується через механізми організації праці в дошкільному закладі.

Нагадаємо, раніше в Кабміні пообіцяли зростання мінімальної зарплати з 1 січня 2019 року до 4200 гривень. До кінця 2018 року Україні доведеться виплатити 3,4 млрд доларів боргів. У 2019 році виплати збільшуються до 5 млрд доларів, в тому числі обслуговування – до 1,6 млрд доларів. Зовнішні виплати досягнуть піку в 2020 році: відсотки – 1,5 млрд доларів, МФО – 1,8 млрд доларів, єврооблігації – 2,4 млрд доларів, офіційні кредити – 0,2 млрд доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі