Зростання соціально-економічного пакету депутатів - це бажання зібрати голоси для голосування за бюджет - Безгін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зростання соціально-економічного пакету депутатів - це бажання зібрати голоси для голосування за бюджет - Безгін © Рубрика
За словами Безгіна, взаємини і так напружені, на громадах лежить основний тягар боротьби з епідемією, але уряд банально кидає місцеве самоврядування.

Зростання соціально-економічного пакету депутатів обумовлений бажанням зібрати голоси депутатів в залі, щоб проголосувати за бюджет на наступний рік. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив глава підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, народний депутат партії «Слуга народу» Віталій Безгін.

За словами Безгіна, в якійсь мірі це є своєрідним підкупом.

"Спочатку говорили, що до другого читання ДФРР буде 7,7 мільярда, а соцеконом — 7 мільярдів. У підсумку, ми отримуємо соцеконом 6 мільярдів, а ДФРР — 4,5 мільярда. Тому на фракції буде важка розмова з прем'єром. Безумовно, можна філософськи ставитися до соцеконому, кошти якого, хай навіть через депутатів, але будуть вкладені в громади. Однак стоїть питання довіри. Проблема в тому, що місцеве самоврядування отримало від прем'єра абсолютно інші запевнення з приводу бюджету. Відносини й так напружені, на громадах лежить основний тягар боротьби з епідемією, але уряд банально кидає місцеве самоврядування", - сказав він.

На думку експертів, Україна сіла на голку дефіциту бюджету. І щоб вирватися із залежності, Мінфін буде різати все, що не шкода і за чим не стоять дуже великі інтереси.

"... І це одна з умов МВФ. Однак це не означає, що не треба шукати виходу з ситуації. У тому числі зменшуючи витрати на утримання апарату ВРУ (300 мільйонів), міністерств, аграрних університетів, Офісу генпрокурора, нарешті, та іншого. Оскільки одна річ – публічно заявляти, що реформа пріоритет, зовсім інша — підкріплювати слова конкретними кроками. Я думаю, що в цій ситуації компроміс один: збереження за громадами акцизу на паливо. Вісім мільярдів частково компенсують нестачу", - зазначив Безгін.

За його словами, це принципові речі і в разі відмови уряду від діалогу з місцевим самоврядуванням, під бюджет навряд чи знайдуться голоси в залі, включаться інші лобістські механізми.

Що насправді відбувається зараз в надрах децентралізації?  Чому ключова для країни реформа виявилася без голови? Які це може мати наслідки? Що потрібно зробити, аби вирівняти ситуацію в нових громадах і районах, які формують владу? Відповіді на ці та інші запитання читайте в інтерв’ю з головою підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування — народним депутатом партії «Слуга народу» Віталієм Безгіним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі