Як розповів Горбатюк у коментарі "Українській правді", санкції мають виключно економічну складову. А оскільки ні у Лукаш, ні у Клюєва коштів у ЄС не було, то і економічного ефекту від санкції теж не було. При цьому причиною виключення із санкційних списків Лукаш він вважає відсутність динаміки в процесі розслідування справи.
"З точки зору самого розслідування це ніяк не впливає, навіть на втрату якихось їхніх коштів не впливає", - додав Горбатюк.
Водночас він зазначив, що щодо Олени Лукаш розслідування фактично завершено, проте з літа минулого року керівництво генпрокуратури не погоджує повідомлення про підозру, що унеможливлює направлення до суду. Горбатюк зазначив, що вважає такі дії керівництва ГПУ незаконними і слідчі намагались оскаржувати рішення заступників генпрокурора..
"Луценко говорив, що начебто його заступники не бачать доказів. Але ми про це чомусь дізналися з інтерв'ю. Упродовж року ніяких аргументів не наводилось", - розповів начальник управління спецрозслідувань.
Він додав, що у разі відсутності доказів ГПУ мала прийняти рішення про продовження кримінального провадження, про його закриття або аргументувати недостатність доказової бази.
"Напишіть постанову про те, чого саме вам не вистачає, які необхідно провести додаткові слідчі дії, щоб слідчий розумів, що він має зробити, щоб подати повідомлення про підозру", - зазначив Горбатюк, додавши, що розслідування стосовно Лукаш залишається відкритим.
"Відповідно представники Євросоюзу хочуть бачити рух у провадженні. Від чого вони мають відштовхуватися, щоб продовжити санкції. А оскільки руху не відбулось, то і санкції не були продовжені. Виключно з цих причин", - пояснив Горбатюк.
Що стосується Клюєва, то, за словами Горбатюка, в цьому випадку йому не зрозуміла причина скасування європейських санкцій.
"У нас у двох кримінальних провадженнях повідомлено про підозру. Тобто це стосується отримання від держави коштів у розмірі 185 мільйонів гривень. Там повідомлено про підозру братам - Андрію та Сергію Клюєвим. Упродовж року ми почали процедуру "заочки" стосовно Андрія Клюєва", - розповів начальник управління спецрозслідувань.
Він зазначив, що про хід розслідування щодо Клюєва Україна детально інформувала Європу, рух у цій справі був.
Нагадаємо, що 28 лютого стало відомо, що посли ЄС виключили із санкційного списку ЄС колишнього міністра юстиції України часів Януковича Олену Лукаш та нардепа Сергія Клюєва.
Як відомо, Олена Лукаш підозрюється в розкраданні коштів та службовому підробленні. Горбатюк розповідав про фінальну стадію розслідування щодо Лукаш в інтер'ю DT.UA у жовтні.
Нагадаємо, що 28 січня 2016 року Верховна Рада дала згоду на затримання і арешт народного депутата Сергія Клюєва.
Раніше, 3 червня 2015 року, Верховна Рада підтримала зняття недоторканності і притягнення Клюєва до кримінальної відповідальності. Того ж дня Клюєв намагався вилетіти до Відня, але був затриманий представниками прикордонної служби аеропорту "Бориспіль". 4 червня Клюєв не з'явився на допит у Генеральну прокуратуру. Народного депутата оголосили у розшук.
У травні 2017 року Інтерпол зняв з міжнародного розшуку екс-президента-втікача Віктора Януковича та його оточення.