Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт №12053 про правила проведення державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року, який передбачає проведення національного мультипредметного тесту замість Зовнішнього національного оцінювання. Відповідний законопроєкт під тримали 258 народних депутатів.
Так, у 2025 році відбір на навчання для здобуття ступеня вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти, ступеня молодшого спеціаліста та бакалавра буде здійснюватись за результатами вступних випробувань 2022-2025 років.
У 2025 році, як і в попередні роки, буде проводитись оцінювання у форматі Національного мультимедійного тесту.
В тест буде включено три обов’язкові предмети – «Українська мова», «Математика», «Історія України» – та один предмет на вибір: «Іноземна мова», «Біологія», «Географія», «Фізика», «Хімія», «Українська література».
Проведення Державної підсумкової атестації у 4, 9 та 11 класах не передбачено. Відповідно НМТ здаватимуть лише ті з випусників, хто вступає до закладів вищої освіти.
В університетах заявляють, що щороку рівень тих, хто приходить зі школи, падає. Більше того, останні кілька років — це не просто падіння, а обрив. Чому падає якість освіти й чи можна в усьому звинуватити лише війну й ковід, — читайте в матеріалі редакторки відділу освіти й науки ZN.UA Оксани Онищенко «Не провал, а обрив. Чому падає якість шкільної освіти».
Водночас ZN.UA писало і про те, що вища освіта в Україні не синхронізована з ринком праці. Доклданіше читайте у статті Олександра Костюка "Як синхронізувати систему вищої освіти й ринок праці? Міжнародний досвід та Україна".