"Закон про Кабінет міністрів України - він підписаний і відправлений на розгляд президента України. Щодо закону про центральні органи виконавчої влади, він буде підписаний завтра, він сьогодні ще в роботі у юристів", - сказав спікер на прес-конференції у селі Плиски (Борзнянський р-н, Чернігівська обл.).
"Закони досить непрості і після бурхливого обговорення необхідно провести техніко-юридичну їхню обробку", - зазначив В.Литвин.
Коментуючи зміст ухвалених парламентом законів, спікер зазначив, що під час їх прийняття переважала політична складова. "Я думаю, що тут домінує політична складова...Потрібно читати Конституцію України. Сьогодні мова йде про ті повноваження, які мали попередні президенти аж до 2006 року", - сказав В.Литвин.
При цьому він зазначив, що "нічого нового у прийнятих законах не записано". В.Литвин нагадав, що в Конституції редакції 1996 року чітко записано, що президент призначає заступників міністрів за поданням Кабінету міністрів України та звільняє їх. "Якщо у когось виникають сумніви, то потрібно читати Конституцію і говорити про Конституцію", - сказав спікер.
Він додав, що з прийнятих парламентом законів тільки кілька новацій, зокрема, стаття про те, що в разі відставки міністра у відставку йдуть і його заступники. В.Литвин нагадав, що в чинному законі про Кабмін у разі відставки прем'єр-міністра у відставку йде і весь склад Кабінету міністрів України. "Є й кілька інших дискусійних моментів, але в цьому плані я не бачу якихось кричущих порушень Конституції України. Швидше всі ці претензії і звинувачення я б відніс на рахунок того, що у нас продовжується політична війна", - сказав В.Литвин.
Як повідомлялося, 17 березня Верховна Рада прийняла два закони, внесені президентом України Віктором Януковичем - про зміни до закону про Кабінет міністрів та про центральні органи виконавчої влади. Згідно з останнім, перший заступник і заступник міністра призначаються на посади за поданням прем'єр-міністра і звільняються з посад президентом.
На думку експертів, після внесення змін до закону про Кабмін роль прем'єр-міністра і самого Кабміну в системі влади буде зменшуватися, оскільки кадрова політика в системі міністерств та центральних органів виконавчої влади перейде до сфери відповідальності президента.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»