ЗМІ:На вимогу Росії Україна призупинила транзит газу до Польщі

Поділитися
«Нафтогаз» на вимогу «Газпрому» відмовляється транспортувати газ компанії E.On Ruhrgas до Польщі. Російська монополія таким чином намагається домогтися від Польщі збереження контролю над управлінням газопроводом Ямал-Європа.

«Нафтогаз» на вимогу «Газпрому» відмовляється транспортувати газ компанії E.On Ruhrgas до Польщі. Російська монополія таким чином намагається домогтися від Польщі збереження контролю над управлінням газопроводом Ямал-Європа.

Про те, що «Нафтогаз України» відмовляється постачати газ Польщі на вимогу Росії, пише «Коммерсант-Украина» із посиланням на джерела у Мінпаливенерго.

«Польська компанія PGNiG спробувала отримати без погодження з «Газпромом» 3 млрд кубометрів газу. Ми не проти транспортувати цей обсяг, проте для цього необхідно узгодження з російською стороною. Поки питання не узгоджено, тобто Росія не надає дозвіл на транзит», - пояснив співрозмовник.

Цю інформацію підтвердили у «Газпромі». У прес-службах Мінпаливенерго і «Газпрому» від коментарів відмовилися.

Польська компанія PGNiG підписала з німецькою E.On Ruhrgas угоду стосовно постачання і з 1 жовтня до 3 млрд кубометрів російського газу до Польщі (E.On Ruhrgas видобуває газ в Росії разом із «Газпромом»).

Проте у середині вересня PGNiG звинуватила українську владу в тому, що вона блокує постачання законтрактованого в E. On Ruhrgas газу через Україну до Польщі.

Польська компанія повідомила, що домовилася з E.On Ruhrgas щодо поставок газу ще у жовтні 2009 року, але відтоді не змогла отримати законтрактоване паливо через відсутність згоди української влади на його транзит через Україну.

У прес-службі «Нафтогазу» тоді заявили, що вимоги щодо транзиту додаткових обсягів газу від E.On Ruhrgas не надходили.

«Газпром» використовує нестачу газу у Польщі, як важіль впливу у переговорах про збереження контролю над польською частиною газопроводу Ямал-Європа, впевнені експерти.

У російській компанії вимагають пролонгації своєї монополії на транзит газу через газопровід Ямал-Європа до 2045 року. Окрім того, Росія наполягає на тому, щоб газопровід і надалі керувався оператором Europolgaz, який належить «Газпрому», польській PGNiG (по 48%) і компанії Gas-Trading (4%).

У свою чергу Єврокомісія вимагає від Польщі приведення умов експлуатації місцевої ділянки російського газопроводу Ямал-Європа у відповідність з третім енергопакетом ЄС. Тобто доступ до нього мають отримувати будь-які енергокомпанії, і керувати ним повинен незалежний оператор. Уряд Польщі на виконання вимог ЄС заявив про намір змінити оператора управління ГТС на державну Gaz-System. І допустити до прокачування газу всіх бажаючих.

В українському Мінпаливенерго підкреслюють, що прокачування газу E.On Ruhrgas дозволило б додатково заробити близько 90 млн. доларів. Однак «Газпром» є основним транзитером газу через територію України і в цьому році збільшив транзит газу на 13,8%, або 7,7 млрд кубометрів.

«Окрім того, зараз ми намагаємося переконати «Газпром» відмовитися від будівництва «Південного потоку». У цій ситуації конфронтація стосовно питання прокачування 3 млрд кубометрів газу нам просто не потрібна», - пояснив у відомстві.

НАК «Нафтогаз Україна» є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України. НАК «Нафтогаз України» здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам. Понад 97% нафти і газу в Україні видобувається підприємствами компанії, на яких працюють близько 170 тис. осіб.

За матеріалами Коммерсант-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі