Зміна місця голосування створює бюрократичні перешкоди для виборців - представник ОБСЄ

Поділитися
Зміна місця голосування створює бюрократичні перешкоди для виборців - представник ОБСЄ В ОБСЄ розкритикували бюрократію в системі зміни місця голосування
Часу на подачу відповідних заяв перед другим туром президентських виборів може виявитися замало.

Процес зміни місця голосування на виборах президента України створює додаткові перешкоди для виборців. Таку думку представник Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Томас Рімер озвучив в інтерв'ю DW.

За словами Рімера, про це йдеться у попередній заяві ОБСЄ з висновками й оцінками щодо першого туру, що відбувся 31 березня.

"Виборці мали можливість подати заяву щодо тимчасової зміни місця голосування без зміни своєї адреси. При цьому виборцям потрібно надати підстави для цього, що ми розцінили як зайву перешкоду на виборах президента, оскільки, на відміну від парламентських і місцевих виборів, місце голосування виборців не має значення ", - зазначив він.

Представник ОБСЄ нагадав, що процедуру зміни місця голосування було спрощено для внутрішньо переміщених осіб, яким потрібно було лише пред'явити паспорт. Проте в ОБСЄ її вважають обтяжливою, оскільки перед другим туром виборів її потрібно буде пройти заново.

"Усім виборцям, включно з ВПЛ, необхідно знову подавати відповідні заяви та надавати підстави для цього (для голосування в другому турі не за місцем реєстрації - ред.), що є зайвою перешкодою для голосування", - пояснив Рімер.

За даними ОБСЄ, перед першим туром президентських виборів такі заяви подали менше 100 тисяч ВПЛ. "І ця процедура була особливо обтяжливою для виборців, які живуть на непідконтрольній уряду території, яким необхідно багаторазово проходити через блокпости, щоб проголосувати", - йдеться в інтерв'ю.

При цьому, за словами Томаса Рімера, оцінити вплив бюрократичних проблем на результати першого туру неможливо, оскільки неможливо встановити, за кого б проголосували такі виборці.

"Важливим питанням є те, чи зіткнулися люди, які мають виборче право, із перешкодами для його реалізації. І в нашій заяві робиться висновок, що така проблема дійсно мала місце", - підсумував представник ОБСЄ.

Попри це, міжнародні спостерігачі оцінили вибори як прозорі і відповідають вимогам законодавства, пише "УНІАН".

Раніше голова правління громської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська повідомляла, що перед першим туром місце голосування змінили близько 316 тисяч осіб. Багато з них - переселенці з окупованих Криму і Донбасу.

При цьому кількість бажаючих проголосувати в другому турі серед тих, хто живе не за місцем реєстрації, може збільшитися, а часу на зміну місця голосування - виявитися менше.

"Другий тур юридично не існує без завершення процедур першого. Проблема в тому, що якщо перед першим було 65 днів на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси, а зараз може бути п'ять днів", - пояснила Айвазовська.

Докладніше про проблеми голосування не за місцем реєстрації читайте в матеріалі правозахисниці Тетяни Дурнєвої "Невидимі виборці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі