Зміна голови Комітету із закордонних справ Сенату може відкрити шлях для продажу Туреччині омріяних F-16

Поділитися
Зміна голови Комітету із закордонних справ Сенату може відкрити шлях для продажу Туреччині омріяних F-16 © defensie.nl
Однак Анкара все ж має виконати низку умов.

Новий голова Комітету із закордонних справ Сенату Бен Кардін заявив, що розгляне питання продажу Туреччині винищувачів F-16 вартістю 20 мільярдів доларів, повідомляє Reuters.

Туреччина прагне отримати 40 винищувачів Lockheed Martin, і офіційні особи Білого дому заявили в липні, через день після того, як Анкара пообіцяла схвалити членство Швеції в НАТО,  що літаки  будуть передані союзнику по НАТО.  Тоді Адміністрація заявляла, що ці дві проблеми не пов’язані.

Водночас, члена Конгресу заявили, що Туреччина також повинна відновити свої зв'язки з Грецією, перш ніж отримає дозвіл на продаж.

Кардін сказав, що він обговорював вступ Швеції до НАТО з турецькими офіційними особами на зустрічі послів НАТО в середу.

«Вони стверджують, що це буде зроблено в першій половині наступного місяця. Якщо це справді станеться, то принаймні ми вирішуємо проблему НАТО, але є й інші питання, які повинні бути частиною наших дискусій пд час руху вперед», — пояснив він.

Попередній голова, сенатор Боб Менендес, місяцями блокував продаж винищувачів через заперечення Туреччини щодо приєднання Швеції до НАТО, а також через порушення прав людини президентом Таїпом Ердоганом і польоти над повітряним простором сусідньої Греції.

Після зустрічі президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана та прем’єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса минулого тижня на полях Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй голова Палати закордонних справ Майк МакКол також сказав, що очікує чіткого прогресу у цьому питанні.

Правила Сенату змусили Менендеса залишити посаду голови комітету після того, як прокурори оголосили, що йому та його дружині Надін Менендес висунули звинувачення у хабарництві.

Керівники комісій із закордонних справ Сенату та Палати представників США перевіряють кожен великий продаж зброї за кордоном. Вони регулярно ставлять запитання або висловлюють занепокоєння щодо прав людини чи дипломатичних проблем, які можуть затримати або припинити такі угоди.

Анкара місяцями відмовлялася від ратифікації членства Швеції в НАТО, звинувачуючи Стокгольм у тому, що він занадто мало робить проти людей, яких Туреччина вважає терористами, переважно курдських членів забороненої Робітничої партії Курдистану (РПК).

У липні Ердоган заявив, що передасть документ про ратифікацію до парламенту, коли він знову відкриється в жовтні, розчарувавши деяких членів Конгресу, які зауважили, що він міг скликати його раніше для вирішення цього питання.

Після того, як Менендесу було пред'явлене звинувачення,  Ердоган у коментарях турецьким ЗМІ заявляв,  що Туреччина повинна перетворити юридичні проблеми сенатора на можливість придбати винищувачі. 

«Відсутність Менендеса в кадрі є перевагою», — цитують Ердогана ЗМІ.

Заявку Швеції на членство в НАТО досі не схвалила також Угорщина.

Туреччина заявила, що Анкара і Будапешт тісно співпрацюють у цьому питанні.

Головний республіканець у сенатській панелі, сенатор Джим Ріш, саме з цієї причини відхилив продаж зброї Угорщині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі