ЗМІ: У Москві міліція знову обшукала українську бібліотеку і побила директора

Поділитися
У Бібліотеці української літератури в Москві міліція провела третій обшук, вилучила сервер, а директор бібліотеки був побитий співробітником міліції. Про це агентству УНІАН повідомила сама директор бібліотеки Наталія Шаріна.

«Обшук проводили ті ж співробітники 11-го відділу МВС у боротьбі з екстремізмом. Минулого разу були вилучені системні блоки співробітників, зараз вилучили чотири блоки сервера, який обслуговує бібліотеку», - сказала Шаріна.

При цьому вона додала, що обшук відбувся в п'ятницю, 14 січня, він почався близько 12:00 і закінчився близько 15:00 за московським часом.

«Штовхнув мене новий співробітник, як виявилося, це підполковник, який вів себе неналежним чином. Це був, крім усього іншого, психологічний тиск, що перейшов у фізичну дію», - заявила директор бібліотеки.

«Мене штовхнули в своєму кабінеті, причому ніяких підстав для цього абсолютно не було, я впала на підлогу й одержала забої», - додала Шаріна.


Директор підкреслила, що після нового року питанням Бібліотеки української літератури займалася ціла група людей найвищого рівня як з української, так і російської сторони, і такі дії міліції, окрім як абсурдом, назвати не можна.

«Це абсурд. Іншого слова я просто не знаходжу. Ніяких підстав для того, щоб вести себе так, не було. Найголовніше, що міліція прибула з постановою на обшук від 27 грудня минулого року і зовсім незрозуміло, чому це не зробили тоді», - сказала вона.

Шаріна повідомила, що 29 грудня була на другому допиті і тоді навіть мова не йшла про те, що під час обшуку з бібліотеки щось ще не вилучили.

«Ми б абсолютно добровільно видали все, що від нас вимагали, що власне й відбулося. Для чого це було зроблено, я не знаю. Можливо від безсилля. Все це ганьбить все наше суспільство Я не бачу причин, для чого це було зроблено саме так ... », - сказала Шаріна.


Шаріна повідомила, що має намір написати скаргу в прокуратуру на дії співробітника, який її штовхнув.

Нагадаємо, що 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ в ході обшуку вилучив з Бібліотеки української літератури в Москві понад 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» та вилучили всі видання, в яких було виявлено це слово.

24 грудня посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучені в рамках кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури.

26 грудня директор бібліотеки Шаріна повідомила, що після цього бібліотеку було опечатано і закрито. За її словами, 24 грудня в бібліотеці пройшов другий обшук, в результаті якого були вилучені жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.

12 січня 2011 в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що Бібліотека української літератури в Москві повністю відновила роботу в звичайному режимі.При цьому директор бібліотеки Шаріна зазначила, що кримінальну справу за фактом розповсюдження екстремістської літератури в бібліотеці не закрито.

13 січня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що МЗС РФ зацікавлений у роботі Бібліотеки української літератури в Москві. «Бібліотеку української літератури ніхто не закривав. Там дійсно було вилучено декілька книг, які наразі вивчаються на предмет нашого законодавства, яке забороняє розповсюдження націоналістичних ідей», - сказав Лавров.



За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі