Зі шкільних підручників у РФ почали прибирати все, що пов'язано з незалежністю України - Медіазона

Поділитися
Зі шкільних підручників у РФ почали прибирати все, що пов'язано з незалежністю України - Медіазона © pixabay/strausadolf
"Перед нами стоїть завдання: зробити так, ніби України просто не існує".

Одразу після початку повномасштабної війни Росії проти України співробітникам головного видавництва навчальної літератури в РФ «Просвещение» настійно рекомендували прибрати зі шкільних підручників «некоректні» згадки України та Києва, повідомляє «Медіазона» з посиланням на трьох редакторів видавництва.

Хоча курс на «вичистку» України та Києва з підручників взято ще у 2014 році, після 24 лютого цього року, за словами редакторів, їм довелося «почеркати» вже близько 15% текстів.

Тепер редактори мають прибрати згадки України скрізь, де це можливо. Наприклад, якщо в ілюстраціях геральдики різних держав був прапор України, його потрібно було замінити на прапор будь-якої іншої країни.

Якщо у параграфі необхідно навести приклад столиці, Київ заміняли іншу столицю.

Нещодавно в одному підручнику російської мови виявили речення зі словами Чернігів та Львів, і редакторам довелося їх терміново змінювати на інші міста.

«Тобто перед нами постало завдання: зробити так, начебто України просто не існує. Це набагато гірше, коли у підручнику просто не йдеться про якусь країну. Людина виростає без бази знань про якусь країну, і їй тоді набагато простіше повірити в те, що розповідають про неї з телевізора. Найважче доводиться тим, хто працює над підручниками історії: часто прибрати згадки України та Києва без шкоди для змісту просто неможливо, тоді доводиться змінювати формулювання на більш “безпечні”», - каже один із редакторів.

Його колега пояснює: «Київ зазвичай зараз згадується в розрізі того, що він був столицею Київської Русі, і що ми звільняли Київ. Можна згадувати, як ми "рятували" Київ, але говорити про будь-яку самостійність України як країни вже не можна».

Прохання прибрати "некоректні" згадки України начальство донесло до підлеглих на "конфіденційній" зустрічі. Також кожен співробітник «Просвещения» під час прийому на роботу підписує велику кількість документів про нерозголошення службової інформації - порушення таких угод загрожує миттєвим звільненням. За словами редакторів видавництва, після 24 лютого звільнення загрожує також за будь-який прояв антивоєнної позиції: підписи під петиціями, пости у соцмережах, участь у акціях протесту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі