Декілька співрозмовників журналістів підтвердили, що на час проведення засідання депутатів можуть забезпечити спецодягом, однак, про які саме засоби захисту йдеться, не уточнюють.
Водночас щонайменше 20% "слуг" відмовляються брати участь у цьому пленарному засіданні через загрозу заразитися коронавірусом Covid-19, додають джерела. Адже напередодні стало відомо, що на Covid-19 захворів "слуга" Руслан Горбенко.
За словами співрозмовників журналістів, на проведенні позачергового засідання 26 березня наполягав голова фракції "СН" Давид Арахамія, на проведенні 27 березня – спікер Дмитро Разумков.
Нагадаємо, зараз Верховна Рада працює в комітетах, ймовірність закриття на карантин у парламенті категорично заперечують. На коронавірус захворіли депутат з групи "Довіра" Сергій Шахов і Олександр Лукашев ("ОПЗЖ"). Депутат Сергій Вельможний ("Довіра") діагноз "коронавірус" заперечує.
20 березня у Раді зареєстрували законопроєкт, що дозволяє парламенту проводити пленарні засідання у режимі відеоконференції. У такому режимі депутатам пропонують працювати упродовж двох місяців, поки в країні триватиме боротьба з коронавірусом.
В Україні офіційно підтверджено 84 випадки захворювання на коронавірус: у Дніпропетровській (2), Донецькій (1), Житомирській (2), Івано-Франківській (5) Київській (15), Львівській (2), Тернопільській (2), Черкаській (1), Чернівецькій (25) областях і Києві (29). Троє українців померли, одна людина одужала.
Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Covid-19 швидкими темпами поширюється по всьому світу. Випадки захворювання зафіксовані в більш ніж 190 країнах на всіх континентах, окрім Антарктиди. За офіційними даними, захворіли 382 644 осіб, з них майже 102 тисячі вилікувались, 16 587 померли.
Про те, чи достатні для боротьби з поширенням коронавірусу нинішні заходи, прийняті урядом України, і що може бути зроблено, читайте в статті експерта Віктора Рибчука "Щоб не впасти на коліна" для ZN.UA.