Журнал «Кореспондент» визнав Тимошенко особистістю року
22 грудня, 2011, 14:43
Поділитися
Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко стала «Особистістю року» за версією журналу "Кореспондент" "всупереч своїм зусиллям", сказав на прес-конференції головний редактор видання Віталій Сич.
Він зазначив, що "Кореспондент" вже удев'яте визначає "Особистість року".
"Зазвичай «Особистістю року» за версією журналу стають люди, чиї зусилля визначали події у країні протягом року", - сказав В.Сич. Він нагадав, що раніше в один з попередніх рейтингів було включено Віктора Ющенка, коли він переміг на президентських виборах, а в 2010 році рейтинг очолив нинішній президент України Віктор Янукович.
У 2011 році, зауважив В.Сич, «Особистість року» було обрано майже одноголосно, і «вперше людина стає «Особистістю року» не завдяки, а всупереч своїм зусиллям".
Як додав головний редактор, складно уявити зараз іншу людину в Україні, події навколо якої настільки вплинули на життя країни.
"Арешт Тимошенко перевів Віктора Януковича і його оточення в абсолютно нову якість, з якої, на мою думку, у нього вже немає вороття, змінив вектор зовнішньої політики України і серйозно змінив внутрішньополітичний розклад сил у країні", - сказав В.Сич.
За його словами, через справу Ю.Тимошенко українські бізнесмени, політики і звичайні люди усвідомили, що "якщо до в'язниці без якихось переконливих звинувачень і доказів може потрапити лідер опозиції, за процесом над яким стежив увесь світ, то до "буцегарні", в принципі, може потрапити будь-яка людина".
Також головний редактор журналу відзначив, що ця справа зіпсувала імідж України на міжнародній арені. "У Європі і США вголос почали говорити про те, що владна команда України не відповідає фундаментальним цінностям демократії", - додав він.
За словами В.Сича, арешт Ю.Тимошенко допоміг їй підвищити свій рейтинг, у той же час, рейтинг В.Януковича знизився.
"Справа Тимошенко, на наш погляд, була найважливішою подією року в Україні, яка визначила майбутнє країни, можливо, на роки вперед", - констатував В.Сич.
Також він повідомив, що, окрім головної особистості року, журнал визначив ще 9 номінацій для інших українців, які також цього року вплинули на життя країни.
Сюди увійшли: Янукович - "Хазяїн України року", український бізнесмен Дмитро Фірташ і президент футбольного клубу «Шахтар» Рінат Ахметов - "Покупці року", український бізнесмен Денис Олейніков - "Революціонер року", українські боксери Віталій та Володимир Клички - "Чемпіони року", заступник начальника Київської обласної митниці Ольга Джарти та заступник голови Господарського суду Києва Вікторія Джарти - "Молода влада року", голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов - "Будівельник року", віце-прем'єр-міністр - міністр інфраструктури Борис Колесніков - "Євростахановець року", депутат Луганської міськради Роман Ландік - "Мажор року", директор музейно-виставкового комплексу "Мистецький арсенал" Наталія Заболотна - "Двигун культури року".
"Вони стали уособленням процесу не просто "одонечення" влади ... Влада підтягує другий ешелон: свою рідню, близьких людей з Донецького регіону. І це, в основному, молоді люди. Найяскравішим, найефектнішим зовні поданням цього тренду стали сестри Джарти, які обидві, маючи мінімальний досвід роботи, особливо молодша, зайняли в цьому році досить значущі державні посади", - сказав редактор відділу "Країна" журналу "Кореспондент" Андрій Смирнов.
У свою чергу, редактор відділу "Бізнес" Олександр Пасховер зазначив, що в рейтингу "всі персонажі двозначні, тут немає героїв".
«Особистість року» - це людина, яка проявилася, чи змусила перевернути рік під своїм кутом», - додав він.