Директор Агенції оборонних закупівель Арсен Жумаділов, який перебуває на цій посаді з березня, звільнив з посади свого заступника колишнього директора НАБУ Артема Ситника. Про це повідомив Центр протидії корупції із посиланням на відповіді АОЗ на запит.
«Ситник Артем Сергійович звільнений із посади 10.04.2025, у зв’язку зі скороченням чисельності та штату працівників п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України (наказ від 14.03.2025р. No159-К)», - йдеться у відповіді Жумаділова на відповідне питання журналістів від 11 квітня.
В ЦПК також заявляють, що Жумаділов також зруйнував в АОЗ створену Артемом Ситником систему внутрішнього взаємоконтролю, яка допомагала Агенції купувати зброю напряму у виробників або постачальників першої ланки, без так званих «прокладок».
Обхід контролю дозволяв раніше замовникам купувати зброю через посередників за підвищеними цінами. При цьому маржа залишалася за межами України і ділилася між учасниками. Натомість завдяки новій системі отримані АОЗ комерційні пропозиції одразу бачило кілька департаментів та заступників директора АОЗ, що створювало неможливість її ігнорування.
«Звільнення Артема Ситника — ще один крок, яким міністр оборони Рустем Умєров та Арсен Жумаділов забезепечують зручний та лояльний контроль над агенцією зі сторони міністерства. Тобто фактично перетворюють незалежну агенцію на департамент Міноборони, як це відбувалося до реформи зі створення АОЗ», - вказують у ЦПК та додають, що закупівля зброї через незалежну агенцію — один зі стандартів НАТО, якого дотримуються всі розвинені країни.
Нагадаємо, у 2015–2022 роках Ситник очолював Національне антикорупційне бюро України. Згодом він працював на посаді заступника керівника Національного агентства із запобігання корупції. На посаду заступника керівника АОЗ Ситник був призначений у червні 2024 року.
Нагадаємо, ще на початку грудня в статті "Міністерство саботажу" Умєрова" виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк, директорка Центру "Нова Європа" Альона Гетьманчук і керівниця проєкту Victory Drones (БФ Dignitas) Марія Берлінська писали, що у Міноборони кілька надскладних «грошових» та ризикових напрямів курує близький друг міністра – Дмитро Кліменков. Саме за допомогою Кліменкова Умєров намагався взяти під контроль АОЗ – ліквідувати АОЗ через поглинання агенції значно меншим Державним оператором тилу (ДОТ). Обоє - Умєров та Кліменков - аргументували таку пропозицію «стандартами НАТО», але Представництво Альянсу публічно спростувало це.