Жовква: «Офіційні переговори щодо вступу України до ЄС під час війни абсолютно реальні»

Поділитися
Жовква: «Офіційні переговори щодо вступу України до ЄС під час війни абсолютно реальні» © Сайт президента України
За словами заступника голови ОПУ, зараз у держав-членів ЄС вже не постає питання, чи має Україна стати членом Євросоюзу. Всі відповідають ствердно.

Офіційні переговори про вступ України до Євросоюзу в умовах війни є реальними. Про це заявив заступник голови офісу президента України Ігор Жовква в інтерв’ю ТСН.

«Абсолютно реально. Жодних перепон ні юридичних, ні бюрократичних цьому немає. Немає такої заборони. Так, ви очевидно посилаєтеся на заяви певних політичних лідерів (зокрема Макрон не підтримує вступ України до ЄС в умовах війни – ред.). Можливо лідери певних країн трохи відстають від громадської думки в своїх країнах. Ми зробили аналітичне дослідження, подивилися буквально в кожній країні-члені ЄС, яка кількість населення підтримує вже сьогодні вступ України до ЄС. Найменша кількість – 55%, найбільша – понад 70%. Тобто, середня температура по палаті – десь 60% плюс. Тому, якщо в деяких країнах лідери трохи повільніше реагують на думку своїх громадян, тоді очевидно доведеться це більш предметно пояснювати», – зазначив Жовква, відповідаючи на питання.

Водночас за словами заступника голови ОПУ, він не брався б казати, що якась країна Євросоюзу виступає категорично проти членства як такого. Жовква пояснив, що у держав-членів ЄС вже не постає питання, чи має Україна стати членом Євросоюзу. За його словами, зараз всі відповідають ствердно «так». 

«До речі, це кардинальна зміна ситуації, у порівнянні навіть із кількома тижнями чи місяцями перед війною, яка, на жаль, розпочалася. Хто може бути проти? Проти чого можуть бути деякі держави? Швидше проти прискореної процедури вступу. Наразі м’яч на полі Єврокомісії. Не дивлячись на це кожного дня ми продовжуємо працювати буквально з кожною країною ЄС. Бо, якщо є певний перелік країн, які нас дуже сильно підтримують, і прискорену процедуру вступу, і всі наші прагнення… Я їх можу назвати і подякувати: Польща, Литва, Латвія та Естонія, Словаччина. З ними ми також працюємо, адже вони можуть і вже переконують своїх колег і партнерів по ЄС. І деякі країни під час саміту Європейської ради нас приємно здивували в своїй позиції щодо підтримки України», – вказав Жовква. 

Заступник голови ОПУ додав, що позиція країн-членів має і буде змінюватися буквально кожного дня. Жовква зазначив, що весь дипломатичний корпус, наші посли за кордоном над цим працюють, працюють над цим і в Києві. 

«Тому позитивна динаміка буде збільшуватися», – підсумував Жовква.

Цього тижня лідери Євросоюзу схвалили євроінтеграційні прагнення України. Зокрема, було надане «зелене світло», чим лідери Європейського Союзу уповноважили Єврокомісію на підготовку відповідного висновку.

У відповідній резолюції ЄС йдеться: «Європейська Рада визнала європейські прагнення та європейський вибір України, як зазначено в Угоді про асоціацію. 28 лютого 2022 року, реалізуючи право України на вибір своєї долі, президент України подав заявку України на вступ до Європейського Союзу. Рада діяла швидко і запропонувала Комісії подати свою думку за цією заявою відповідно до відповідних положень договорів. В очікуванні цього і без зволікання ми ще більше зміцнюватимемо наші зв'язки і поглиблюватимемо наше партнерство, щоб підтримати Україну в її русі європейським шляхом. Україна належить нашій європейській сім'ї».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також вже прокоментував результати неформального саміту лідерів ЄС у національному телеефірі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі