Обраний президент Володимир Зеленський виступив із терміновим звернення до Верховної Ради, вимагаючи призначити його інавгурацію на 19 травня. У відеозверненні Зеленський заявив, що депутати парламенту діють не в інтересах країни, а у власних, бо бояться розпуску Ради і затягують призначення інавгурації.
"І доки ви трясетесь за свої мандати, колишній президент Порошенко коїть незворотнє: він робить активні перестановки у вищому командуванні армії, намагається пропихнути свого голову Нацради з питань телебачення і радіомовлення, призначає суддів Верховного суду, серед яких юристи Roshen, судді Майдану та родичі пана Ківалова. Роздає звання генералів більш ніж 20 особам, серед яких відповідальний за безпеку арсеналів та складів, при якому сталися вибухи у Балаклеї, Ічні, Калинівці та Сватово. Дає звання "Героя України" голові Служби безпеки України пану Грицаку", - сказав обраний президент.
Зеленський зазначив, що марно щось говорити "людині, яка каже: я готовий підставити плече, а сама тримає дулі в кишенях".
"Саме тому я звертаюсь до Верховної Ради. На найближчому засіданні ви повинні призначити дату інавгурації на 19 травня. Цього вимагаю не я, цього вимагає народ України, в інтересах якого ви присягали діяти. Ви повинні зупинити ці політичні судоми кульгавої качки. Країна потребує нормальної роботи усіх інституцій", - підкреслив Зеленський.
25 квітня Володимир Зеленський записав відеозвернення, в якому звинуватив ЦВК у затягування оголошення результатів виборів, щоб інавгурація нового президента відбулася після 27 травня, і він не зміг розпустити парламент. У ЦВК претензії Зеленського назвали необґрунтованими.
Як пише заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін, команда Володимира Зеленського розглядає варіанти розпуску Верховної Ради і шантажу депутатів для їх примусу до співпраці.Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду, який у березні зажадав від Верховної Ради документального підтвердження існування коаліції.
Оглядач підкреслює, що якщо відповідні документи не будуть надані, у суду буде привід встановити, що коаліція відсутня як мінімум з 28 лютого 2019 року. 30 днів, відведених на формування нової, закінчилися наприкінці березня. Отже, у переможця президентських виборів, якщо він обопрется на рішення ОАС, з'являться формальні підстави припинити повноваження ВР одразу після прийняття присяги.
Конструктором оригінального "капкана для Ради" джерела називають Андрія Богдана – особистого адвоката олігарха Ігоря Коломойського і головного юридичного радника штабу Зеленського.
Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".