Таке очевидне догоджання в розмові Зеленського з Трампом - приниження для країни. Перед світом, звичайно, за цей "собачий вальс" ніяково, але у чомусь зрозуміти неофіта можна. А от чого не можна зрозуміти, так це повної відсутності порядку денного, цілі, державних смислів у бесіді. Адже розмова з лідером США трапляється не кожен день. І питань, гідних обговорення на президентському рівні, в України предостатньо. Ось лише деякі:
- роль США в урегулюванні ситуації на Донбасі;
- участь у "Нормандській четвірці";
- врегулювання затяжних українських боргів у сотні мільйонів доларів за проект Sea Launch перед Boeing;
- закупівлі озброєнь;
- американські інвестиції в стратегічні галузі економіки;
- співпраця з МВФ.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Мостова. За її словами, розмова ні на одну з цих тем Володимиром Зеленським ініційована не була.
"Український президент розраховував їх підняти під час майбутньої зустрічі у Варшаві або Вашингтоні? І йому просто потрібно було розташувати до себе співрозмовника, щоб отримати тверде запрошення до розмови не тільки про демократів? Навіть якщо так, то Володимир Зеленський не впорався із завданням: йому не вдалося зачарувати Трампа. Жодного вартого уваги жарту, жодного емоційного гачка... Зате багато помилок, які не залишилися непоміченими при опублікуванні мемограми розмови двох президентів", - зазначає оглядач.
Серед них, наприклад, твердження про те, що на посаду генерального прокурора прийде стовідсотково людина Зеленського. "Наш новий прокурор - на сто відсотків моя людина. Він буде затверджений парламентом у вересні. Він розгляне ситуацію про компанії, яку ви згадуєте". Заяву було розцінено в цивілізованому світі як мафіозну. По суті, Зеленський відповів: навіщо вам Луценко, якщо у вас, вчитель, є я, а у мене - свій в дошку генпрокурор? Ці запевнення були сказані у відповідь на нав'язливі і багаторазові компліменти Трампа на адресу "гарного, чесного прокурора", під яким, найімовірніше, мався на увазі скоріше Луценко, ніж Шокін.
Детальніше про розмову двох президентів, що призвела до запуску процесу імпічменту в США, читайте в статті Юлії Мостової "Між стільцями" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".