Президент України Володимир Зеленський публічно відмовився підписувати ухвалений Верховною Радою закон про тимчасові слідчі комісії, який містить у собі норму про імпічмент. Про це глава держави заявив у неділю, 21 липня, на брифінгу у виборчому штабі в Києві.
Зеленського не влаштовує варіант Ради, і він, як і раніше, продовжує наполягати на варіанті окремого закону, призначеного для регламентування процедури імпічменту президента.
"Буде закон, буде закон, і він був. Ми подавали закон про імпічмент. Буде закон про імпічмент, один з перших законів, які партія "Слуга Народу", я впевнений, що це наше рішення всієї партії, кожного з нас, ми обіцяли, у порядку денному нової Верховної Ради ви обов'язково побачите цей закон, закон про імпічмент президента, не програма, а закон про імпічмент президента", – заявив він, відповідаючи на питання журналістів.
Як повідомлялося, у червня Верховна Рада не стала включати до порядку денного сесії президентський законопроект "Про особливу процедуру усунення президента України (імпічмент)", внесений Володимиром Зеленським минулого тижня. Новели законопроекту дублюють відповідні норми Конституції положення регламенту Верховної Ради.
У той же час, 6 червня Рада підтримала в цілому закон про тимчасові слідчі комісії, який регламентує їх дії в рамках процедури імпічменту і саму процедуру. Законопроект було зареєстровано групою народних депутатів ще в 2014 році, проте було прийнято в першому читанні лише у 2019.
12 червня спікер Верховної Ради Андрій Парубій передав законопроект на підпис президенту, який був зобов'язаний розглянути і підписати його у 15-денний термін, чого, звичайно ж, зроблено не було.