Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає, що призначення Єрмака суттєво на політику не вплине, лише більше уваги приділятиметься зовнішньополітичним питанням.
"Єрмак традиційно займався зовнішньополітичними питаннями. Найімовірніше, буде десь у цей бік зміна... У нас є програма партії, програма уряду – це і є основа, на яку потрібно орієнтуватися, а люди можуть змінюватися", - зазначив Арахамія в коментарі телеканалу "НАШ".
У партії "Голос" бачать у цьому призначенні активізацію зусиль владної команди щодо завершення війни в Донбасі, однак застерігають від миру за будь-яку ціну.
"Андрій Єрмак не просто політик і не просто юрист, він – переговорник команди президента з Москвою. Це призначення може означати, що питання Донбасу буде пріоритетом для команди президента. Дуже важливо, щоб при цьому у будь-яких переговорах ключовим було збереження суверенітету та цілісності України", - наголосив лідер "Голосу" Святослав Вакарчук.
За його словами, важливими є гарантії того, що жодне політичне питання не обговорюватиметься, доки не будуть вирішені питання безпеки. Політсила також вимагає перегляду Мінських угод як неефективних і підписаних під тиском, пише "Українська правда".
У "Європейській солідарності" очікувано більш категоричні й вбачають у призначенні Єрмака готовність команди президента Зеленського йти на поступки Кремлю. А також вважають його свідченням того, що "проросійське оточення президента взяло гору над представниками олігархії".
"Я вважаю це призначення, насамперед, свідчить про готовність пана Зеленського й далі йти на поступки Кремлю", - наголосила у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" народна депутатка Ірина Фріз.
Фріз прогнозує, що за керівництва Андрія Єрмака Офіс президента "ламатиме" парламент для ухвалення рішень про проведення виборів на тимчасово окупованій території Донеччини та Луганщини вже цієї осені.
Це, на її думку, призведе до введення в Україні подвійного громадянства, амністії бойовиків і легалізації сепаратистських режимів в ОРДЛО.
"Якщо раніше говорили про "повзучий" або гібридний реванш, то тепер у нас буде реванш у "турборежимі", адже час іде, рейтинги й далі сипатимуться, а "великий брат" вимагає розчистити плацдарм. Вони "зроблять" Україну разом із Путіним ... якщо ми це дозволимо", - підсумувала депутатка.
Такої ж думки дотримуються і в "Батьківщині", де не схильні розділяти політичний курс та зміну кадрів. У політсилі заявляють, що сьогоднішнє призначення може бути спробою розвороту України у бік Росії.
"Ключове питання – це зовнішньополітичний орієнтир... Але основне – це не просто зміна людей. Це, на мій погляд, генеральний курс, який обраний як ключовий для розвитку України… Оскільки Єрмак в Офісі президента відповідав за "російський напрям", то це може бути генеральним курсом країни", - сказав заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.
Натомість "Опозиційна платформа-За життя" небезпеки у кадровій ротації в ОПУ не бачить и вважає заміну Богдана на Єрмака суто "косметичним" кроком.
"Нічого "надприродного" в цьому призначенні немає Це косметична заміна всередині команди президента. Важливий курс, а курс не зміниться. Діалогу щодо Донбасу реального немає, тому це внутрішня справа команди президента", - пояснив народний депутат Микола Скорик.
Як повідомлялося, вранці 11 лютого президент Володимир Зеленський своїми указами звільнив голову свого Офісу Андрія Богдана і призначив на його місце Андрія Єрмака, тим самим підтвердивши інформацію DT.UA.
Перед цим DT.UA повідомило, що у понеділок між Богданом і Зеленським відбулася жорстка розмова після низки конфліктних ситуацій, що виникли між головою Офісу президента Богданом і помічником Єрмаком.
Богдан запитав Зеленського: "Ти хочеш, щоб я пішов?". На що Зеленський відповів, що він більше довіряє Єрмаку, а конфлікт між Єрмаком та Богданом йому набрид. Після цього Богдан написав заяву про відставку, а Зеленський її схвалив.