Під час розмови із журналістами під будівлею ВР Зеленський запропонував провести інавгурацію 19 травня, повідомляє "Громадське".
"Ми пропонуватимемо 19 травня. Це найголовніше питання, і ми з нього розпочнемо (зустріч – ред.)", - зазначив він.
І додав, що окрім інавгурації обговорюватимуться й інші питання. "Можуть бути також різні зустрічі, окремі зустрічі. Але спочатку ми домовилися провести цю першу зустріч, і хоча б про щось уже домовитися", - резюмував Володимир Зеленський.
Напередодні у Верховній Раді України зареєстрували перший проект постанови про призначення дати інавгурації новообраного президента. Документ вніс позафракційний депутат Сергій Міщенко, який запропонував провести її у неділю, 19 травня.
Водночас парламент збереться на наступне засідання лише 14 травня. Сама ж інавгурація Володимира Зеленського, відповідно до чинного законодавства, має відбутись не пізніше 3 червня.
У команді новообраного президента зазначили, що вже готуються до події, зокрема шукають "фішечку" заходу. При цьому пообіцяли не міняти кардинально формат і не переносити присягу за межі Верховної Ради.
30 квітня Центральна виборча комісія оголосила Володимира Зеленського шостим президентом України. Так, шоумен Володимир Зеленський отримав 73,22% голосів (понад 13,5 млн виборців), чинний голова держави Петро Порошенко - 24,45% (понад 4,5 млн). 3 травня результати були опубліковані в газетах "Урядовий кур'єр" і "Голос України". Тепер парламент має призначити дату присяги нового президента, після якої він вступить у повноваження.
25 квітня Володимир Зеленський записав відеозвернення, в якому звинуватив ЦВК у затягування оголошення результатів виборів, щоб інаугурація нового президента відбулася після 27 травня, і він не зміг розпустити парламент. У Центрвиборчкомі претензії Зеленського назвали необґрунтованими і нагадали про затверджені законом терміни підбиття підсумків виборів.
Як пише заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін, команда Володимира Зеленського у разі його перемоги на виборах президента розглядає варіанти розпуску Верховної Ради і шантажу депутатів для примусу до співпраці. Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду Києва, який у березні вже вимагав від ВР документального підтвердження існування коаліції.