Президент України Володимир Зеленський у ході зустрічі з представниками американський делегації, які прибули на його інавгурацію, закликав Сполучені Штати продовжувати надавати допомогу Україні і посилювати санкційний тиск на Росію, повідомляє прес-служба глави держави.
У понеділок 20 травня, президент зустрівся на Банковій із міністром енергетики США Річардом Перрі, сенатором Роном Джонсоном і спецпредставником Держдепартаменту Куртом Волкером.
"США є потужним і дуже серйозним партнером для України, насамперед, у подоланні агресії Росії. Самостійно подолати російську агресію на Донбасі і в Криму ми не зможемо. Тому нам потрібна ваша допомога. Хотів би закликати вас, щоб США продовжували посилення санкцій проти РФ", - заявив Зеленський.
Глава держави подякував США за підтримку у сфері безпеки та оборони та сприяння реформам, а також висловив надію на швидку зустріч з американським президентом Дональдом Трампом.
Зеленський також висловився за поглиблення співробітництва між державами шляхом реалізації спільних програм у сфері безпеки, оборони і енергетики.
Нагадаємо, 20 травня відбулася інавгурація шостого президента України Володимира Зеленського. У ході виступу з парламентської трибуни Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду України.
Як зазначили джерела DT.UA, остаточне рішення було прийнято в неділю ввечері. При цьому проти дострокового розпуску парламенту виступав олігарх Ігор Коломойський, однак це рішення не вплинуло.
Секретар ЦВК Наталія Бернацька зазначила, що на наступний день після оприлюднення указу президента про розпуск Верховної Ради, жодне судове рішення не зможе зупинити процес.
На ранок 21 травня Зеленський запросив до Адміністрації президента спікера Андрія Парубія і голів парламентських фракційдля консультацій щодо розпуску Ради і дострокових виборів.
Представники більшості фракцій заявили про готовність до позачергових виборів. При цьому лідери "Батьківщини" і "Радикальної партії" вказали на необхідність зміни виборчого законодавства, переходу до пропорційної системи з відкритими списками і відмови від "мажоритарки". У "Самопомочі" нагадали, що навіть якщо виборчий кодекс буде прийнято у другому читанні, дострокові вибори все одно проводитимуться за старою системою.
Докладніше читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".