Зеленський обговорював із Тігіпком і Хорошковським призначення на посаду прем'єра – ОП

Поділитися
Зеленський обговорював із Тігіпком і Хорошковським призначення на посаду прем'єра – ОП На Банковій підтвердили, що Зеленський вів переговори із Тігіпком і Хорошковським. Але врешті-решт зупинився на Шмигалі
Сергій Трофімов розповів про "закритий діалог" президента Зеленського з колишніми високопосадовцями часів Януковича.

В Офісі президента підтвердили, що Володимир Зеленський вів із Сергієм Тігіпком і Валерієм Хорошковським переговори щодо призначення на посаду прем'єр-міністра.

"Називалося прізвище Тігіпка, називалося прізвище Хорошковського. Ці кадри розглядалися, з ними діалог був", - розповів перший заступник керівника Офісу президента Сергій Трофімов в інтерв'ю телеканалу "Україна 24", опублікованому ввечері в п'ятницю, 6 березня.

За словами Трофімова, консультації Зеленського з Тігіпком і Хорошковським носили закритий характер. Інших подробиць керівник ОП не повідомив.

"Президент сам вів цей діалог, і може відповісти в деталях, як він приймав рішення, і чому воно було прийнято", - зазначив заступник голови ОП.

Він висловив упевненість, що рішення зупинитися на кандидатурі Дениса Шмигаля "дуже мудре і правильне", так як новопризначений прем'єр "відповідає і очікуванням, і профілю, і компетенції".

"Він попрацював головою облдержадміністрації. Розуміє, як на місцях живуть люди. І політику, щоб життя простих українців стала кращим ", - пояснив Трофімов.

Сергій Тігіпко з 2002 по 2004 роки був головою Нацбанку України, в 2004-му очолював виборчий штаб кандидата в президенти Віктора Януковича. У 2010 році балотувався на пост президента України, з 2010 по 2012 роки обіймав посаду віце-прем'єр-міністра з соціальної політики в уряді Миколи Азарова.

Валерій Хорошковський обіймав посади міністра економіки в уряді Віктора Януковича, голови Державної митної служби у роки президентства Віктора Ющенка, голови СБУ за Януковича, міністра фінансів і першого віце-прем'єра в уряді Миколи Азарова. Після конфлікту з Януковичем і Азаровим Хорошковський продав свою частину телеканалу "Інтер" Дмитру Фірташу й тодішньому голові АП Сергію Льовочкіну і наприкінці 2012 року залишив Україну. Восени 2019 року після обрання Зеленського президентом Хорошковський повернувся до Києва. Він став навідуватися на Банкову на запрошення Зеленського, який шукав вирішення питання: "Як збільшити надходження до бюджету від митниці, не змінюючи її керівника?"

У середу, 4 березня, Верховна Рада відправила у відставку уряд Олексія Гончарука, проголосувала за призначення Дениса Шмигаля прем'єр-міністром і затвердила новий склад уряду.

Кандидатуру нового прем'єра підтримали 242 члена фракції "Слуги народу", 18 депутатів з групи "За майбутнє" і 17 з групи "Довіра", а також 14 позафракційних парламентаріїв. "Європейська Солідарність", "Батьківщина", "Голос" і "Опозиційна платформа – За життя" голосували проти, утрималися або не голосували взагалі.

Крім прем'єра, до складу Кабміну увійшли 15 міністрів. При цьому залишився несформованим практично весь економічний блок нового уряду. Вакантними залишаються посади віце-прем'єра з питань оборони, міністра освіти і міністра культури. Від роботи в Кабміні відмовилися Тимофій Милованов, Ганна Новосад, Володимир Бородянський і Олег Коростельов.

Хто такий новий глава уряду, читайте в статті Юлії Самаєвої для ZN.UA "Як прошмигнути в прем'єри".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі