"Миру без ніякого розвитку бути не може. Ми хочемо миру на наших умовах. Тобто з поверненням Україні територій і наших людей. З припиненням обстрілів і справжнім, а не фейковим, мирним процесом. ... Саме ми, а не хтось інший, зобов'язані діяти і домагатися мирних рішень", - пише президент.
У "прозорі правила гри" Зеленський включив "перемогу над корупцією і справедливі суди, рівність усіх перед законом, ліквідацію привілеїв для обраних".
"Мир умова важлива, але далеко не єдина. Точно так само нам необхідні ефективні інститути і прозорі правила гри, обов'язкові для всіх ... Безумовний захист прав власності і жорсткі рамки повноважень, в які буде поставлений будь-який чиновник - від президента до сільського старости", - зазначає він.
Говорячи про інвестиції, за словами президента, потрібно буде "прибрати непрохідні бар'єри і непотрібні регуляції, які гальмують розвиток бізнесу", щодо інфраструктури - "це не тільки дороги, хоча дороги - в першу чергу".
"Це все те, що допомагає людині жити і добиватися успіху в Україні. Інфраструктура медична та освітня, цифрова та енергетична, фінансова та комунальна", - пише глава держави.
Народовладдя, за словами Зеленського, має бути "не декларативне, а реальне, механізм, який дозволить людям впливати на рішення влади - від рівня громади до рівня президента".
Зеленський також зазначив, що Україна поки не може претендувати на глобальне лідерство "у розмірах території, військової міці та обсягах видобутку корисних копалин" або "в технологіях і промисловому потенціалі".
"Але ми точно можемо стати найбільш динамічною країною світу. Країною з надшвидким темпом позитивних змін - не тільки в економіці, але й у всіх сферах життя", - переконаний Зеленський.
Як повідомлялося президент зареєстрував у Верховній Раді проект закону про внесення змін до Конституції в частині децентралізації. Президентський законопроект №2598 зареєстрований як невідкладний.
Президент вимагає від уряду лібералізації трудових відносин і оновлення законодавства про працю. Однак, ннерозвинена інфраструктура ринку праці і слабкість інститутів регулювання відносин у цій сфері породжують чимало проблем.
Читайте докладніше в статті Лідії Ткаченко "Зміни у трудове законодавство: чи всяка лібералізація на користь?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".