Президент України Володимир Зеленський хотів би бачити на посаді спікера Верховної Ради чинного віцеспікера Руслана Стефанчука, якого спеціально для цього готують, передає «Українська правда».
У ЗМІ уточнюють, що причиною заміни спікера є самостійність чинного голови Разумкова, який нібито має власні політамбіції і намагається не залежати від Офісу президента. Людям на Банковій це не подобається.
"Як розповідають в оточенні Зеленського, президент був би не проти підсадити Стефанчука на щабель вище в парламентській ієрархії. Але є проблема - ця ступінь вже зайнята", - йдеться в статті УП. Уточнюється, що Стефанчук поки виглядає найбільш прийнятною кандидатурою на посаду, однак йому не вистачає медійності.
У той же час, форсувати питання заміни спікера поки не будуть, оскільки для цього потрібно публічно пояснити, що не так з Разумковим і знайти голоси на підтримку Стефанчука.
Крім того, для просування віцеспікера й роботи над соціологією, яка показує невтішні цифри для чинного президента, були створені спеціальні "трійки". Для створення образу "державника" Стефанчук має модерувати їх роботу.
За словами джерел УП, "трійки" - це близько 20 профільних груп, в кожну з яких входять відповідний голова комітету Ради, член Кабміну і заступник глави ОПУ. Їх завдання - скласти план і написати закони під програму президента.
"Є економічна "трійка", фінансова, податкова і так далі. Ось скільки комітетів в Раді - стільки приблизно і "трійок". На них вирішують, які закони треба підготувати, щоб виконати обіцянки Зеленського, що саме туди записати, і коли це можна провести через комітети й Раду", - пояснив представник уряду.
При цьому в роботу так званих трійок Разумков залучений не був.
Нагадаємо, 1 лютого Разумков опублікував відеоролик про початок роботи п'ятої сесії Верховної Ради ІХ скликання. Такий ролик можна розцінювати як початок його президентської кампанії.
На питання, чи не свідчить ролик про створення власної політичної сили, Разумков відповів, що "не варто займатися конспірологією".
Згідно з опитуваннями Центру Разумкова, проведених протягом 29 січня - 3 лютого, Дмитро Разумков міг би стати сильним кандидатом на пост президента України. Так, якби до другого туру президентських виборів він пройшов би з Юрієм Бойком або Петром Порошенком, то зміг би набрати більшість голосів. Однак, у разі електорального суперництва з Володимиром Зеленським, Разумков би поступився першому за кількістю голосів.
Якщо говорити про рівень довіри до політиків, то найбільше, згідно з тими ж опитуваннями Центру Разумкова, українці довіряють Разумкову (32% опитаних українців довіряють і не довіряють ˗ 53%), Зеленський - на другому місці (26,% опитаних українців і не довіряють ˗ 65, 5%).
Раніше в ЗМІ повідомлялося, що навколо Разумкова об'єдналися народні обранці різних фракцій, але офіційно заявляти про себе, як про групу, ці народні депутати поки не планують.