Зеленський вніс в Раду подання на звільнення Венедіктової

Документ Доповнено
Поділитися
Зеленський вніс в Раду подання на звільнення Венедіктової © https://strana.ua/
А профільний комітет уже підтримав раніше внесене президентом уявлення про відставку голови СБУ Івана Баканова

Президент Володимир Зеленський вніс в Верховну Раду подання на звільнення Ірини Венедіктової з поста Генерального прокурора України. Відповідний проект постанови зареєстрований та опублікований на сайті парламенту.

Президент пропонує парламенту звільнити Ірину Венедіктову з посади генерального прокурора на підставі пункту 25 статті 85 Констиуції України "надання згоди на призначення на посаду та звільнення з посади Президентом України Генерального прокурора; висловлення недовіри Генеральному прокуророві, що має наслідком його відставку з посади".

За такою ж схемо планують звільнити керівника Служби безпеки України Івана Баканова, подання щодо якого було внесено до парламенту Зеленським напередодні, а профільний комітет уже підтримав відповідну ініціативу президента.

Як повідомляло напередодні ZN.UA, відсторонена указом президента від виконання обов'язків генеральна прокурор Ірина  Венедіктова відмовилась визнавати законність такого кроку президента та заявила своєму заступнику Олексію Симоненку а також групі прибічників в Офісі генерального прокурора, що збирається виконувати свої обов'язки і надалі.

Ірину Венедіктову планували звільнити з посади шляхом висловлення їй недовіри парламентом, для чого навіть ініціювали збір підписів. 

Напередодні ввечері, як і анонсувало ZN.UA, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про звільнення Івана Баканова з посади голови Служби безпеки України. За словами члена фракції "Голос" Ярослава Железняка, питання про звільнення Баканова та Венедіктової парламент має намір розглянути на найближчому пленарному засіданні і вони будуть першими у порядку денному.

Зазначимо, що в статті 10 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” вказується про неприпустимість припинення повноважень органів державної влади в умовах воєнною стану. Зокрема до переліку таких належать органи прокуратури України.

Водночас Конституція України є законом прямої дії і пункт 25 статті 85 надає Верховній Раді право висловити недовіру генеральному прокуророві, що має наслідком його відставку з посади. Саме за такою схемою була звільнена уповноважена з прав людини, посада якої також підпадає під статтю 10 закону “Про правовий режим воєнного стану”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі