Зеленський вніс до Верховної Ради кандидатуру на посаду голови Нацбанку

Документ Доповнено
Поділитися
Зеленський вніс до Верховної Ради кандидатуру на посаду голови Нацбанку
Профільний комітет розгляне постанову вранці 16 липня.

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради постанову про призначення головою Національного банку очільника "Укргазбанку" Кирила Шевченка.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Завтра на 9:00 засідання Комітету Питання глави НБУ. Як і говорив - К. Шевченко », - написав депутат.

Железняк також опублікував фотографію порядку денного позачергового засідання комітету з питань фінансів на 9.00 16 липня, де одним з пунктів є проект постанови про призначення Кирила Шевченка головою Нацбанку.

Також проєкт постанови з'явився на сайті парламенту.

Кирило Шевченко - багаторічний керівник "Укргазбанку". Його кандидатура як нового глави НБУ обговорювалася в Офісі президента ще на початку липня - відразу ж після того, як колишній керівник Нацбанку Яків Смолій подав у відставку.

Відзначимо, Шевченко займає пост глави правління "Укргазбанку" з травня 2015 року. До цього обіймав посаду першого заступника і виконувача обов'язків голови правління. У 2012-2014 роках був радником керівника "Ощадбанку".

У банківській сфері з 1994 року, де працював в "Українському кредитному банку" (зараз А-Банк), в банку "Фінанси та Кредит". Після очолював Державну іпотечну установу. Також у 2009 році кілька місяців був радником прем'єра Юлії Тимошенко.

Як повідомлялося, 1 липня голова правління НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. Свій крок він пояснив систематичним політичним тиском, що не давало йому ефективно виконувати посадові обов'язки. Незадовго до написання заяви Смолій повідомляв про плани керувати Нацбанком до 2025 року - терміну закінчення підписаного в 2018-му семирічного контракту.

2 липня Володимир Зеленський вніс до Ради подання, і наступного день парламент 268 голосами «за» звільнив голову НБУ.

Після звільнення Смолія  НБУ тимчасово керуватиме його заступниця Катерина Рожкова. Правління НБУ підтримало голову, підтвердило факти тиску і повідомило про готовність продовжувати роботу для підтримки макроекономічної стабільності.

Серед основних претендентів на нового голову діючий голова правління «Укргазбанку» Кирило Шевченко.

Наступного дня профільний комітет Ради підтримав відставку голови НБУ, проти голосували лише депутати від «Голосу» і «Європейської Солідарності».

В Офісі президента запевнили, що забезпечення незалежності НБУ залишається «безумовним пріоритетом» глави держави.

Посли країн «Великої сімки» прокоментували відставку голови Нацбанку через кілька годин після офіційного оголошення про рішення Смолія. Посли G7 відзначили, що незалежність Нацбанку є фундаментальним досягненням для України. Саме це сприяло економічному зростанню і врятувало збанкрутілий банківський сектор. З аналогічним заявою виступив МВФ.

Заява Якова Смолія про відставку стала наслідком тривалого тиску з боку Офісу президента. Каменем спотикання стали питання емісії та повернення грошей Ігорю Коломойському і братам Суркісам. Детальніше про обставини і прогнозовані наслідки відставки голови НБУ читайте в статті Юлії Самаєвої «Між Банковою і Нацбанком» у ZN. UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі