Під час візиту президента України Володимира Зеленського до Туреччини 8 березня особливу увагу буде приділено обговоренню спільних українсько-турецьких проектів в оборонно-промисловій сфері, повідомив вранці Офіс президента, офіційно підтверджуючи поїздку.
Очікується, що Зеленський відвідає верфі, на яких триває будівництво корветів для ВМС України, а також зустрінеться із представниками турецьких оборонних компаній.
Також під час візиту Зеленський проведе зустріч із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, на якій обговорюватиме теми Формули миру, організації Саміту миру, безпеки судноплавства в Чорному морі, глобальної продовольчої стабільності.
Також серед анонсованих тем переговорів в ОП зазначили обговорення звільнення українських полонених і політичних вʼязнів, які утримуються російською державою.
Напередодні візит Зеленського до Туреччини анонсувала адміністрація Ердогана. Зазначалось, що лідери обговорять хід українсько-російської війни, чорноморську зернову угоду і двосторонні відносини.
Водночас на початку березня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан після завершення дипломатичного форуму в Анталії, де був присутній міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров, заявив, що «настав час розпочати діалог про припинення вогню», хоча "це не означає визнання окупації (Росією)".
Водночас Україна наголошує, що переговори з РФ можливі лише після повної деокупації усіх тимчасово захоплених територій. Зокрема президент Зеленський заяив, що ініціатива переговорів має йти тільки від України, оскільки інші країни можуть не враховувати інтереси Києва.
Але у світових залаштунках уже обговорюють, якими можуть бути компроміси на переговорах. ZN.UA поцікавилося думкою українців на цю тему, провівши разом із Центром Разумкова соціологічне дослідження. Про деякі його результати — в статті редакторки міжнародного відділу ZN.UA Тетяни Силіної “Україну готують до переговорів із Росією? Що про це думають українці”.
Україна та Туреччина підписали рамкову угоду про будівництво двох корветів класу ADA для ВМС ЗС України в грудні 2020 року. В жовтні 2022 року на воду спустили перший корвет «Гетьман Іван Мазепа», однак його будівництво ще триває. Паралельно у Туреччині вже триває підготовка екіпажу «Гетьмана Івана Мазепи». Влітку торік було закладено будівництво другого корабля. Зазвичай будівництво кораблів такого класу складає від трьох до шести років.
На суднах планували встановити як ударну ракетну зброю протикорабельний ракетний комплекс Harpoon виробництва США, а також зенітно-ракетні комплекси VL MIKA, артилерійські установки OTO Melara Super Rapid(76-мм) і Millennium(35-мм), а також дистанційно керовані стабілізовані кулемети(12,7-мм) Aselsan STAMP.