Довіра до президента України Володимира Зеленського зберігається на рівні 69% і це єдиний український політик, баланс довіри-недовіри до якого у суспільстві є доволі високим у позитивну сторону. Такі дані оприлюднили соціологи Центру Разумкова.
Загалом, серед українських політиків посадовців та громадських діячів найчастіше українці висловлюють довіру, окрім Зеленського, голові Миколаївської ОВА Віталію Кіму (58%), волонтеру Сергію Притулі (54%) та міністру закордонних справ Дмитру Кулебі (50%).
Частіше висловлювали довіру, ніж недовіру, до негласного речника Банкової Михайла Подоляка (44% довіри і 32% недовіри), голови СБУ Василя Малюка (відповідно 40% і 22%), міністра оборони Рустема Умєрова (відповідно 33% і 27%) та глави МВС Ігоря Клименка (відповідно 28% і 23%).
Частки тих, хто довіряє, і тих, хто не довіряє голові Ради Національної безпеки та оборони Олексію Данілову розділились майже порівну та складають 36% і 35,5%.
Більшість опитаних не довіряють голові «Батьківщини» Юлії Тимошенко (80,5%), ексраднику голови ОП Олексію Арестовичу (79%), голові ОПЗЖ Юрію Бойку (78%), експрезиденту Петру Порошенку (70%), депутатці Мар’яні Безуглій (66%), голові фракції «Слуга народу» у ВРУ Давиду Арахамії (58%), голові офісу президента Андрію Єрмаку (55,5%) та голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку (50,5%).
Частіше висловлювали недовіру, ніж довіру, до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля (не довіряють йому 45%, довіряють 34%), мера Києві Віталія Кличка (відповідно 44% і 39%).
Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 січня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Опитування методом face-to-face опитано 2000 респондентів на підконтрольних Україні територіях.
Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.