Зеленський пропонував атакувати російські території — The Washington Post

Поділитися
Зеленський пропонував атакувати російські території — The Washington Post © dw.de
Про це нібито свідчить витік секретних документів Пентагону.

Президент України пропонував піти в більш сміливому напрямку — окупувати російські території, щоб отримати важелі впливу на Москву, бомбити трубопровід, який транспортує російську нафту до Угорщини, і чекати ракет великої дальності, щоб вразити цілі всередині Росії. Про це пише The Washington Post із посиланням на витік секретних документів американської розвідки.

Як йдеться у матеріалі, у деяких випадках Зеленський стримує амбіції своїх підлеглих, в  інших — пропонує ризиковані військові дії.

На зустрічі наприкінці січня Зеленський нібито пропонував «завдати удари по Росії», одночасно переміщуючи українські сухопутні війська на територію противника, щоб «зайняти невизначені прикордонні міста Росії». Метою буде «надати Києву важіль впливу на переговори з Москвою».

На зустрічі з генералом Валерієм Залужним наприкінці лютого Зеленський «висловив занепокоєння» тим, що «Україна не має ракет великої дальності, здатних досягти дислокації російських військ у Росії, і жодної зброї, за допомогою якої їх можна було б атакувати». 

Тоді, згідно з документами, Зеленський нібито запропонував атакувати локації в Ростовській області, використовуючи безпілотники.

На зустрічі в середині лютого з віцепрем’єр-міністеркою Юлією Свириденко Зеленський нібито запропонував «підірвати» збудований у СРСР нафтогон «Дружба», який постачає нафту в Угорщину. 

«Зеленський підкреслив, що…Україна повинна просто підірвати трубопровід і знищити промисловість угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана, яка значною мірою залежить від російської нафти», – йдеться в документі.

В обговоренні співробітники розвідки визнали, що Зеленський «висловлював лють на Угорщину і тому міг робити гіперболічні, безглузді погрози».

Хоча Угорщина номінально є частиною Західного альянсу, Орбан вважається найбільш дружнім до Кремля лідером Європи.

Відповідаючи на запитання, чи пропонував він окупувати частини Росії під час інтерв’ю The Post у Києві, Зеленський відкинув заяви розвідки США як «фантазії», однак наголосив на праві використовувати нетрадиційну тактику для захисту своєї країни.

«Україна має повне право захистити себе, і ми це робимо. Україна нікого не окупувала, а навпаки. Коли стільки людей загинуло, і є масові могили, і наших людей закатували, я впевнений, що ми повинні використовувати будь-які хитрощі», — сказав Зеленський.

Використання ракет далекого радіусу дії для ураження території Росії є особливо чутливою темою для Білого дому, який давно стурбований тим, що конфлікт в Україні може вийти з-під контролю та спричинити протистояння між Сполученими Штатами та Росією.

Хоча Вашингтон дав Зеленському сучасну зброю на мільярди доларів, президент Байден рішуче відхиляв прохання українського лідера щодо ATACMS великої дальності, скороченої назви армійської тактичної ракетної системи, здатної вражати цілі на відстані до 285 миль. З початку війни Байден заявляв, що Сполучені Штати «не заохочують і не дозволяють Україні завдавати ударів за межами своїх кордонів».

Відповідаючи на запитання про розвідувальні дані, які вказують на те, що він припускав використання ракет великої дальності для удару по Росії, Зеленський заперечив цю інформацію.

«Ніхто в нашій країні не віддавав наказів про наступ або удари по території Росії», — сказав він.

Минулого тижня Велика Британія стала першою західною країною, яка надала Україні ракети великої дальності Storm Shadow, які мають радіус дії 155 миль, що значно перевищує 50-мильну дальність наданих США пускових установок HIMARS,.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив у п’ятницю, що ракета дасть Україні найкращий шанс захистити себе і використовуватиметься лише «в межах суверенної території України».

Речник посольства Великої Британії у Вашингтоні відмовився коментувати, чи можуть витоки секретних даних змусити Лондон зупинити своє рішення.

Адміністрація Байдена стверджує, що нібито перехоплені коментарі Зеленського не є причиною для занепокоєння.

«Україна неодноразово брала на себе зобов’язання відповідально та стратегічно використовувати надану США зброю, коли це необхідно для протидії російській агресії, і ми впевнені, що так буде й надалі», — сказав неназваний представник оборонного відомства США.

За його словами, торік Зеленський пообіцяв, що Україна ніколи не використовуватиме американську зброю для ударів вглиб Росії, і Білий дім каже, що цю обіцянку він виконав.

«Президент Зеленський виконав обіцянки, які дав президенту Байдену, і ми не віримо, що це зміниться», — сказав високопоставлений чиновник адміністрації.

Водночас, не всі секретні документи показують, що Зеленський наполягає на більш агресивних діях.

В одному документі описується нібито розроблений українською військовою розвідкою минулого року план для проведення таємних атак на російські сили в Сирії за допомогою таємної курдської допомоги. Це могло би відкрити новий фронт за тисячі миль від України, однак у грудні Зеленський наказав своїм помічникам «припинити планування операцій проти російських військ у Сирії»  без пояснень причин такого рішення.

У нещодавньому інтерв’ю Зеленський сказав, що залишає за собою право вивчати різні військові варіанти.

«У мене є багато генералів, з якими я працюю. І це мої особисті розмови. Війна — це окупація України. І Україна має перемогти», — сказав Зеленський. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі