Президент України Володимир Зеленський вважає, що санкції - дієвий інструмент, проте з їх допомогою Україна може дискредитувати Раду національної безпеки та оборони. Так президент під час великого інтерв'ю у Криму відповів на питання журналіста щодо того, чи можуть вводити санкції через політичні репресії на півострові.
"Україна повинна вводити санкції там, де вони мають реальний вплив, і звертатися до країн, які дійсно своїми санкціями впливають на той чи інший бізнес, на нерухомість таких людей, ... на їх рахунки за кордоном. Є в цьому сенс. Всі інші санкції, вони більш-менш все ж таки політичні. Публічна сторона також повинна бути. Але в цілому санкції повинні, скажімо так, бити по руках саме тих людей, які своїми руками забирають щось чуже", - заявив президент.
За його словами, саме так робить РНБО.
Зеленський також пояснив, що є цілий ряд країн - Сполучені Штати Америки, Німеччина, Франція, Велика Британія - які можуть своїми санкціями рішуче діяти проти тих чи інших чиновників РФ, або ж тимчасових чиновників Криму. Зокрема й тому, що зазвичай в таких людей є певні володіння за кордоном. Внаслідок цього економічні обмеження й будуть дієвими.
"А якщо ми щодня, наприклад, рішенням РНБО будемо вводити санкції проти тих чи інших от таких тимчасових керівників, але вони ніяк не впливають на цих людей, я вважаю, що ми просто дискредитуємо наш орган Ради національної безпеки і оборони. Ми вводили санкції проти російських військових. Але, чесно кажучи, я дивлюсь: ну ввели, показали, що в нас спільна позиція з іншими країнами, що так не можна. Але постійно вводити санкції проти тих, на яких ці санкції не впливають, – я вважаю, що це не дієвий спосіб", - пояснив Зеленський.
Під тимчасово окупованому Криму Росія продовжує переслідування, при цьому дотримуючись практики колишнього СРСР, заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Також повідомлялося, що підконтрольний країні-окупанту РФ "Верховний суд Криму" незаконно засудив до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму, штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян РФ і 200 годин виправних робіт главу Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. Його звинуватили в нібито "організації масових заворушень" 26 лютого 2014 року за стінами кримського парламенту.