Президент України Володимира Зеленського «не дуже турбує» російський наратив про нібито його нелегітимність на цій посаді після п'яти років з дня інавгурації. Про це він заявив в інтерв'ю журналістам із Казахстану, Киргизстану та Узбекистану.
«Українці знають свою Конституцію, знають закон. Розуміємо, що ці висловлювання нелегітимного президента Російської Федерації з приводу легітимності президента України, щиро кажучи, нудні, нецікаві. Усі адекватні люди, які вміють читати закон, а я вважаю, що якщо ти вмієш читати, то прочитай і знайди висновок. І все. Тому мене це взагалі не дуже непокоїть», – зазначив Зеленський.
Раніше він заявляв, що його «п'ять років не закінчилися». Адже термін його перебування на посаді автоматично продовжився через війну в Україні, і, відповідно, неможливість провести вибори.
Володимир Зеленський як президент не втратив своєї легітимності після 21 травня, оскільки його повноваження продовжуються до обрання наступного. Проте військову каденцію президента окреслено не лише Конституцією, яка гарантує безперервність влади, та законом про військове становище, що вказує на неможливість проводити вибори, а й встановленими самим Зеленським кордонами. Чи можна вийти із замкнутого квадрата президентства Зеленського, щоб здобути перемогу у війні? У чому полягає новий ступінь відповідальності президента, якого ми не обирали на другий термін, але якому довірили керувати країною, що воює? Читайте у матеріалі Інни Ведерникової «Квадрат президентства. Яка ціна легітимності Володимира Зеленського».