Зеленський пообіцяв компенсувати нестачу артилерії дронами та виділяти більше грошей бригадам

Поділитися
Зеленський пообіцяв компенсувати нестачу артилерії дронами та виділяти більше грошей бригадам © Скриншот из видео
Щоправда, президент любить робити гучні заяви про зброю власного виробництва, які потім з легкістю спростовують експерти.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні відсутність артилерії компенсують дронами. Таку заяву він зробив під час презентації у Верховній Раді «Плану стійкості», повідомив народний депутат з фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Зокрема, за словами президента, наступного року Україна виготовить 30 тисяч далекобійних дронів та 3 тисячі ракет-дронів. Ба більше, за словами президента, бригадам збільшать прямі виділення коштів. 

«В цьому році ми виробили більш ніж 2,5 млн пострілів. Ми зробили «довгі Нептуни». І вже є перші враження. Поставив завдання зробити 3 тисячі крилатих ракет», – процитував Железняк Зеленського.

За словами президента в Україні також створять Технологічну ставку. 

Раніше Зеленський заявляв, що Україна сьогодні випробовує чотири види ракет власного виробництва. Водночас що стосується дронів, систем радіоелектронної боротьби, то тут за словами президента ми ще не досягли високих результатів, але вони є.

Нещодавно Зеленський у вечірньому зверненні заявив, що цього року країна перетнула позначку вироблення перших ста одиниць ракетного озброєння, а понад 800 компаній працюють над виробництвом зброї для Сил оборони. Своєю чергою експерт у галузі БпЛА Юрій Касьянов зазначив, що у цих ракетах немає нічого українського. Він нагадав, що в Україні взагалі немає верстатобудування, радіоелектронної промисловості, немає якісної інженерної підготовки, мінімально необхідної системи профтехосвіти для залучення кадрів до такого виробництва.

Зазначимо, що на початку свого президентства Володимир Зеленський акцентував геть на інших речах. Так, у 2020 році бюджетні витрати на ремонт доріг по Україні втричі перевищували оборонний бюджет, хоча частина країни вже була окупованою. В 2021 році владала «побила рекорд» із затягування термінів прийняття основних показників держзамовлення, що мало серйозний вплив на виробництво та випробування зброї.

Хоча ринок виробництва БпЛА в Україні розігрітий і видає сотні тисяч дронів на місяць, раптом виявилось, що багато з них є малоефективними, безнадійно застаріли, й тепер нам потрібні нові дрони, нові технології, працювати над якими потрібно було ще вчора. Чому ми відстаємо? Про це читайте в статті «Ідеологія розвитку безпілотного ринку дає збій. Що потрібно робити» Юрія Касьянова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі